معاون اول رییس جمهور به منظور بهره برداری و افتتاح چندین طرح عمرانی و اشتغالزایی، روستایی، دقایقی پیش وارد استان کردستان شد.

کد خبر: ۸۲۵۳۰
۱۵:۵۴ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

معاون اول رییس جمهور:کولبری موضوعی نگران کننده و همواره مسئله‌ای دردآور بوده است

 

دیدارنیوز ـ اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) در بدو ورود به فرودگاه سنندج از سوی استاندار کردستان و تعدادی از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگاران استان کردستان را از استان‌های پرظرفیت برای توسعه برشمرد و گفت: استان کردستان از منابع عظیم آب و زمین‌های حاصلخیز برخوردار است و این امر باعث شده که این استان از استان‌های سرآمد در بخش کشاورزی است.

معاون اول رییس جمهور استان کردستان را از استان‌های مهم مرزی کشور برشمرد و افزود: در مرز‌های مختلف استان، طرح‌های مهمی برای توسعه تجارت در دست اقدام است تا با تکمیل زیرساخت‌های تجارت مرزی شاهد افزایش تجارت از طریق مرز‌های این استان باشیم.

جهانگیری به پدیده کولبری در استان کردستان نیز اشاره و تصریح کرد: کولبری موضوعی نگران کننده و همواره مسئله‌ای دردآور بوده است که امیدوارم با اجرای مصوبه دولت در خصوص کولبری، شاهد ساماندهی وضعیت فعلی باشیم.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از کتاب کاریکاتور «کارا»
سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ملی
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: با وجود آنکه دولت برای ساماندهی پدیده کولبری مصوبه‌ای را به تصویب رسانده است، امروز در این استان گزارش روند اجرای این مصوبه را دریافت خواهم کرد تا مشخص شود که چرا همچنان با پدیده کولبری در استان روبرو هستیم.

وی گردشگری را از دیگر فرصت‌های توسعه استان کردستان دانست و اظهار داشت: طبیعت زیبای استان کردستان باعث شده که این استان به یکی از جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شود. البته شرایط کرونایی محدودیت‌هایی را در این خصوص ایجاد کرده که امیدوارم با از بین رفتن بیماری کرونا شاهد توسعه گردشگری در این استان باشیم.

جهانگیری با بیان اینکه طرح‌های مهمی برای توسعه استان کردستان پیش بینی شده است، گفت: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف نظیر پتروشیمی، فلزات، لاستیک و دیگر زمینه‌ها در دست اقدام هستند که امیدوارم در این سفر با حضور رییس هیئت عامل صندوق توسعه ملی و مدیران بانکها، شاهد تامین منابع و رفع موانع پیش روی اجرای این طرح‌ها باشیم.
 
منبع: برنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: