مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به اینکه آمار مسافران نسبت به اوایل بهمن ۱۰ درصد افزایش یافته است، گفت: برای پیشگیری از انتقال کرونا در مترو، شهروندان سفرهایشان را مدیریت کنند.

کد خبر: ۸۲۵۰۰
۱۲:۲۰ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

افزایش ۱۰ درصدی مسافران مترو نسبت به اول بهمن | بلیت گران نمی‌شود

 

دیدارنیوز ـ فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره آمار مسافران متروی پایتخت اظهار داشت: طی روز‌های اخیر نسبت به اوایل ماه پیش، ۱۰ درصد به آمار مسافران مترو افزوده شد و روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مترو استفاده می‌کنند.

مجله مترو تهران
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح غربالگری کرونا در مترو یا دریافت کدملی جهت خرید کارت بلیت مترو در حال انجام است، گفت: اینکه تاکنون چند نفر مبتلا به کرونا از این طریق شناسایی شده اطلاعی ندارم و آمار را از ستاد مقابله با کرونای تهران پیگیر خواهم شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در ادامه با اشاره به اینکه علی‌رغم بحران اقتصادی و کاهش آمار مسافران، جابجایی شهروندان را در خطوط مختلف با تمام ظرفیت انجام داده‌ایم، گفت: برای اینکه هزینه‌ها را جبران کنیم نیاز به کمک دولت از طریق اجرای مصوبات هستیم.

نوبخت گفت: یک سال از شیوع کرونا می‌گذرد و طی این یک سال، مداوم ضدعفونی قطار‌های مترو انجام گرفته و مشکلی در این راستا نداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه فعلا افزایش نرخ بلیت مترو نداریم، گفت: شهروندان سفر‌های خود را از طریق مترو مدیریت کنند، چرا که قادر نیستیم ظرفیت قطار‌های مترو را افزایش دهیم و در صورت بی‌توجهی شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خطر ابتلا به کرونا وجود دارد؛ بنابراین جهت رعایت فاصله اجتماعی، مدیریت سفر توسط شهروندان حائز اهمیت است.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: