ببر بوشهری نخستین گلزن ایرانی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا؛

نخستین گل یک ایرانی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا، به عنوان دومین گل سریع این مرحله مسابقات نیز ثبت شد تا نام طارمی در تاریخ این رقابت‌ها برای همیشه ثبت شود.

کد خبر: ۸۲۳۶۵
۱۰:۴۲ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

سفرهای نوروزی یکی از سوالات بزرگ این روزهاست. به نظر می‌رسد که ستاد ملی کرونا در پی ممنوعیت سفرهای شخصی است در عین حال امکان فعالیت محدودی را برای فعالان صنعت گردشگری فراهم ساخته است.
بایدن زودتر به برجام بازگردد
ترجمه اختصاصی دیدار از مقاله ولی نصر

بایدن زودتر به برجام بازگردد

مقاله ولی نصر در نشریه فارین افرز بر این نکته تاکید دارد که جو بایدن باید ابتکار عمل را به دست گیرد و نخستین گام را احیای برجام بردارد.
پورنوگرافی به مثابه افیون

پورنوگرافی به مثابه افیون

انتشار کلیپی از یک خواننده پاپ با بازی یک پورن استار بحث داغ این روزهای فضای مجازی و حقیقی است. گزارش حاضر اما به دنبال پاسخ به این سوال است که چرا تماشای پورنوگرافی در جامعه ایران در حال رواج...

بنام خدا و گل؛ طارمی به یوونتوس امان نداد / برتری مهدی بر رونالدو با گل دقیقه یک

 

دیدارنیوز ـ مهدی طارمی، دوئل شب گذشته با کریستیانو رونالدو را برد و به عنوان نخستین ایرانی گلزن در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا نام خود را ثبت کرد.
 
در یکی از بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های پورتو و یوونتوس از ساعت ۲۳:۳۰ امشب در ورزشگاه دراگائو به مصاف هم رفتند که این مسابقه در ثانیه ۶۱ با درخشش و گلزنی ستاره ایرانی همراه بود.

در حالی که تنها یک دقیقه از بازی پورتو و یوونتوس گذشته بود، مهدی طارمی با هشیاری هر چه تمام‌تر از غفلت و اشتباه مدافعان و دروازه بان حریف نهایت بهره را برده و دروازه شزنی را باز کرد.

بنام خدا و گل؛ طارمی به یوونتوس امان نداد / برتری مهدی بر رونالدو با گل دقیقه یک
 
پورتو در ابتدای نیمه دوم توسط مارگا به گل دوم رسید؛ اما نتوانست این فاصله بسیار خوب را تا دقیقه ۹۰ حفظ کند و تحت فشار یاران رونالدو، یک بار دروازه اش توسط کیه‌زا باز شد تا با برتری دو بر یک این مسابقه رفت به پایان برسد و نتیجه نهایی به بازی برگشت در تورین محول شود.

رونالدو در وقت‌های تلف شده توسط مدافع پرتغال درون محوطه جریمه سرنگون شد، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت، همچنین مهدی طارمی در دقیقه ۹۰ با توپ ربایی تیزهوشانه از سد الکس ساندرو عبور کرد و توسط او سرنگون شد که داور به جای کارت قرمز بدلیل ممانعت از فرصت تک به تک، تنها یک کارت زرد نشان داد.

شرح گل‌ها

پورتو ۱-۰ یوونتوس؛ مهدی طارمی ۲: اشتباه شزنی و بنتانکور و پرس طارمی منجر به گل پورتو شد. پاس بنتانکور در محوطه جریمه خودی به شزنی نرسید و مهدی طارمی با زیرکی، موفق شد از اشتباه عجیب بنتانکور استفاده ببرد و دروازه یوونتوس را باز کند.

برتری طارمی در دوئل با رونالدو با گل دقیقه یک به یوونتوس / ببر بوشهری نخستین گلزن ایرانی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا

پورتو ۲-۰ یوونتوس؛ موسی مارگا ۴۶: پورتو در همان شروع نیمه دوم به گل رسید. زانوسی از سمت چپ حرکت کرد و به محوطه جریمه رسید و به مارگا پاس داد. مهاجم مالیایی پورتو هم به راحتی توپ را با غفلت مدافعان، وارد دروازه شزنی کرد.

پورتو ۲-۱ یوونتوس؛ فدریکو کیه زا ۸۲: الکس ساندرو از سمت چپ رابیو را راه انداخت. هافبک فرانسوی با رسیدن به گوشه محوطه جریمه، با یک پاس عرضی بلند، فدریکو کیه زا را صاحب توپ کرد و شوت زیبای وینگر ایتالیایی دور از دستان مارکزین وارد دروازه پورتو شد.عنوان تازه برای طارمی در فوتبال اروپا

گل برق آسای طارمی در ثانیه ۶۳ بازی به ثمر رسید؛ گلی که بعد از گل آلابا، سریع‌ترین گلی بود که یوونتوس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا دریافت نمود. این گل را داوید آلبا در سال ۲۰۱۳ و مرحله یک چهارم نهایی مسابقات در ثانیه ۲۴ وارد دروازه یوونتوس کرده بود.

گفتنی است، سریع‌ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را روی ماکای با پیراهن بایرن مونیخ در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۷ وارد دروازه رئال مادرید کرده بود. این گل در ثانیه ۱۰ به ثمر رسیده بود.
 
منبع: تابناک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: