رییس کمیته محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از احتمال وقوع شرایط کم‌آبی در تابستان آینده و همچنین ریسک بارش‌های سنگین در پایان سال ابراز نگرانی کرد.

کد خبر: ۸۲۳۰۷
۱۳:۰۶ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم نقطه‌ای و ماهانه بهمن تکان دهنده بود. شاهد فوران تورمی، صف‌های پرتعداد برای خرید اقلام اساسی است. با این حال برخی از سناریو‌های احتمالی ۱۴۰۰ می‌گوید می‌توان به تعدیل تورم امیدوار بود.

هشدار وقوع بارش‌های سنگین پایتخت در روزهای پایانی سال

 

دیدارنیوز ـ به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، سید آرش حسینی میلانی حسینی میلانی صبح امروز در جلسه هماهنگی شهرداری تهران با شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: با تصویب شورای اسلامی شهر تهران و همکاری شهرداری، شرکت آب و فاضلاب احداث ۲۷ مخزن اضطراری را امسال در دستور کار دارد. البته اجرای این مخازن اضطراری با توجه به هدف‌گذاری انجام شده باید شتاب بیشتری به خود می‌گرفت. بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب، مشکلات بیرونی به ویژه تامین ورق و مواد اولیه نقش اصلی را در این باره ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: مدیریت شهری به تعهدات خود در این موضوع عمل کرده و کمک‌های خود را انجام داده است. منابع مالی مصوب شورا نیز در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان تهران بوده است. با این حال امیدواریم در سال آینده در این موضوع تسریع صورت گیرد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از بروکراسی در فرآیند اجرا، اظهار داشت: باید فرآیندهای بوروکراتیک را کاهش داده و در زمان صرفه‌جویی کرده و هماهنگی بیشتری میان دستگاه‌های مسئول ایجاد شود تا بتوان در این زمینه کار را سریع‌تر پیش برد.

وی از احتمال وقوع شرایط کم‌آبی در تابستان آینده و همچنین ریسک بارش‌های سنگین در پایان سال ابراز نگرانی کرد و از مجموعه آب و فاضلاب و خدمات شهری خواست که در قالب کارگروه مشترک مدیریت بحران، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را در اسفند ماه انجام دهند.

به گفته رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، اکنون هماهنگی و همکاری خوبی میان مجموعه مدیریت شهری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران وجود دارد. در این راستا ضروری است اقدامات مشترکی که انجام شده، برای افکار عمومی در سطح مناسبی تشریح شود.

در این جلسه، موضوع رفع مشکلات فاضلاب مجتمع‌های مسکونی منطقه ۲۲ تهران مطرح و حسینی میلانی بر اقدام فوری جهت رفع مشکل تاکید کرد. در این رابطه مقرر شد شرکت آب و فاضلاب به صورت ویژه یک برنامه عملیاتی را با همکاری شهرداری اجرا کند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: