سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به «روس پاترب نادزور» (دست اندر کار امور مبارزه با بیماری‌های واگیر) از ساخت و ثبت کیت تست تشخیص ویروس کووید ۱۹ انگلیسی خبر داد که نخستین کیت تشخیص این نوع بیماری در جهان است.

کد خبر: ۸۲۱۴۶
۱۳:۳۸ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.

برای نخستین بار در جهان؛ روسیه کیت تست تشخیص «کرونای انگلیسی» ساخت

 

دیدارنیوز ـ سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه «روس پاترب نادزور» روز دوشنبه در بیانیه‌ای نوشت: انستیتو مرکزی اپیدمیولوژی روس پاترب نادزور کیت تست تشخیص ویروس کووید-۱۹ جهش یافته به اصطلاح کرونای انگلیسی ساخته است.

در بیانیه آمده است: سیستم تست جدید به سرعت وجود نوع جهش یافته ویروس کووید-۱۹ را تشخیص می‌دهد.

تست جدید مراحل آزمایش بر روی انسان را سپری کرده و برای استفاده در روسیه ثبت شده و از درجه بالای دقت برای تشخیص ویروس کووید-۱۹ انگلیسی برخوردار است.

نوع جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در آذر ماه در انگلیس مشاهده شد، اکنون در بسیاری از کشور‌ها گسترش یافته، این ویروس به احتمال زیاد توسط مسافرانی که ناآگاهانه این مهاجمان میکروسکوپی را با خود حمل می‌کردند، منتقل شده است.

این گونه نوع جدید که «B.۱.۱.۷» نام دارد به احتمال زیاد در منطقه جنوب شرقی انگلیس سرچشمه گرفته است؛ طبق گزارش جدیدی از «کالج ایمپریال لندن»، قرنطینه ماه نوامبر (آذر ماه) در انگلیس، در پیشگیری از گسترش این ویروس که بیشتر در جوانان زیر ۲۰ سال شایع است، کار چندانی نکرد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که نوع جدید این ویروس مسوول بیش از نیمی از عفونت‌های جدید در انگلیس است، نوع جدید ویروس کرونا اکنون در ده‌ها کشور از جمله آمریکا وجود دارد که در کلرادو، کالیفرنیا و فلوریدا افراد را آلوده کرده است.

در اروپا، این ویروس در بلژیک، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، هلند، نروژ، اسپانیا، سوئد و سوئیس مشاهده شده، این ویروس در آسیا، استرالیا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز شناسایی شده است.

این نسخه جدید ویروس کرونا از قبل جهش یافته و ۱۷ جهش در آن مشاهده شده و در ایران نیز ابتلای شماری به کرونای انگلیسی گزارش شده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: