رییس پلیس راهور تهران گفت: خبر مجوز تردد در خطوط ویژه برای نمایندگان برای سال ٩٧ بود و مجوزی برای تردد نمایندگان در خطوط ویژه نداریم.

کد خبر: ۸۲۱۴۴
۱۲:۵۱ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

رییس پلیس راهور تهران:مجوزی برای تردد نمایندگان در خطوط ویژه نداریم

 

دیدارنیوز ـ سردار حمیدی در پاسخ به اینکه آیا مجوز تردد در خط ویژه به نمایندگان مجلس داده شده است یا خیر گفت: بنده در چند رسانه این را دیدم که بعدا در همان جا هم تکذیب شد.

وی گفت: این خبر مربوط به سال ٩٧ بود که درخواستی در آن مقطع انجام شد و اقدامی نیز صورت نگرفت، در حال حاضر نه درخواستی وجود دارد و نه مجوزی صادر شده است.

وی در ادامه درباره رانندگان پرخطر نیز گفت: یک گروه رانندگان پرخطر داریم که قوانین و ضوابط موجود برای آن‌ها بازدارنده نیست و همچنان به تخلفات خود ادامه می‌دهند. رانندگانی که سرعت‌های بالا را در دستورکار خود قرار دادند و در محل‌هایی که فکر میکنند امکان افزایش سرعت وجود دارد با سرعت‌های سرسام آور جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

وی ادامه داد: ٢٣ درصد از تصادفات منجر به فوت را این گروه تشکیل می‌دهند.
وی گفت: قوانین موجود می‌گوید که ٢٠٠ هزار تومان جریمه و ١٠ نمره منفی برای رانندگان شخصی، ١۵ نمره منفی برای رانندگان حمل و نقل عمومی، عملا اگر این بازدارنده بود تا به حال نباید کسی مرتکب همچین تخلفی می‌شد.

سردار حمیدی افزود: بر همین اساس با مراجع قضایی و دادستان محترم هماهنگ کردیم و مجوز گرفتیم و در قالب یک کار قرارگاهی، یعنی حضور ٢۴ ساعته و هماهنگی با بخش‌های قضایی، رانندگانی که ابتدا مرتکب تخلف می‌شوند را احضار می‌کنیم و می‌آیند در مجموعه پلیس و سوابقشان به عنوان اولین تخلف و آموزشی که دیدند در سامانه‌های ما ثبت می‌شود، اما اگر تکرار شد پرونده تشکیل می‌شود و مرجع قضایی و در آنجا مجازات‌های سنگین‌تر اعمال می‌شود.
وی گفت: در ادامه نیز در چند روز آینده برای این دسته از رانندگان انشالله حتی انجام تست روان را در دستورکار داریم یعنی قطعا کسی که تخلفات اینچنینی مرتکب می‌شود و جامعه را نمی‌بیند یک مشکل روحی و روانی دارد که در جای خود برای آن کار خواهیم کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: