تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

رییس پلیس راهور تهران: مجوزی برای تردد نمایندگان در خطوط ویژه نداریم

رییس پلیس راهور تهران گفت: خبر مجوز تردد در خطوط ویژه برای نمایندگان برای سال ٩٧ بود و مجوزی برای تردد نمایندگان در خطوط ویژه نداریم.

کد خبر: ۸۲۱۴۴
۱۲:۵۱ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

رییس پلیس راهور تهران:مجوزی برای تردد نمایندگان در خطوط ویژه نداریم

 

دیدارنیوز ـ سردار حمیدی در پاسخ به اینکه آیا مجوز تردد در خط ویژه به نمایندگان مجلس داده شده است یا خیر گفت: بنده در چند رسانه این را دیدم که بعدا در همان جا هم تکذیب شد.

وی گفت: این خبر مربوط به سال ٩٧ بود که درخواستی در آن مقطع انجام شد و اقدامی نیز صورت نگرفت، در حال حاضر نه درخواستی وجود دارد و نه مجوزی صادر شده است.

وی در ادامه درباره رانندگان پرخطر نیز گفت: یک گروه رانندگان پرخطر داریم که قوانین و ضوابط موجود برای آن‌ها بازدارنده نیست و همچنان به تخلفات خود ادامه می‌دهند. رانندگانی که سرعت‌های بالا را در دستورکار خود قرار دادند و در محل‌هایی که فکر میکنند امکان افزایش سرعت وجود دارد با سرعت‌های سرسام آور جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

وی ادامه داد: ٢٣ درصد از تصادفات منجر به فوت را این گروه تشکیل می‌دهند.
وی گفت: قوانین موجود می‌گوید که ٢٠٠ هزار تومان جریمه و ١٠ نمره منفی برای رانندگان شخصی، ١۵ نمره منفی برای رانندگان حمل و نقل عمومی، عملا اگر این بازدارنده بود تا به حال نباید کسی مرتکب همچین تخلفی می‌شد.

سردار حمیدی افزود: بر همین اساس با مراجع قضایی و دادستان محترم هماهنگ کردیم و مجوز گرفتیم و در قالب یک کار قرارگاهی، یعنی حضور ٢۴ ساعته و هماهنگی با بخش‌های قضایی، رانندگانی که ابتدا مرتکب تخلف می‌شوند را احضار می‌کنیم و می‌آیند در مجموعه پلیس و سوابقشان به عنوان اولین تخلف و آموزشی که دیدند در سامانه‌های ما ثبت می‌شود، اما اگر تکرار شد پرونده تشکیل می‌شود و مرجع قضایی و در آنجا مجازات‌های سنگین‌تر اعمال می‌شود.
وی گفت: در ادامه نیز در چند روز آینده برای این دسته از رانندگان انشالله حتی انجام تست روان را در دستورکار داریم یعنی قطعا کسی که تخلفات اینچنینی مرتکب می‌شود و جامعه را نمی‌بیند یک مشکل روحی و روانی دارد که در جای خود برای آن کار خواهیم کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی