با تصمیم جدیدی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده، به نظر می‌رسد تقویم فوتبالی ایران در ماه‌های اسفند و فروردین باز هم دچار تغییراتی شود.

کد خبر: ۸۲۰۹۸
۰۹:۰۴ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

بهار ۱۴۰۰ و تصمیم‌های حیاتی فدراسیون جدید فوتبال ایران!


دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: فدراسیون فوتبال ایران رسما اعلام کرد بازی‌های تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا که قرار بود در فروردین ۱۴۰۰ برگزار شود تا خرداد آینده به تعویق افتاده و ظاهرا قرار است دور برگشت مسابقات به صورت متمرکز انجام شود.

اینکه چنین تصمیمی در فاصله کوتاهی تا برگزاری این مسابقات گرفته شده طبیعتا تحت تاثیر ویروس کرونا و ادامه همه‌گیری آن در بیشتر نقاط جهان است و طبیعتا نمی‌توان آن را تصمیم غلطی دانست. اما نکته قابل بحث، تغییراتی است که در امر مدیریت فوتبال رخ خواهد داد. بر اساس تصمیم فدراسیون فعلی، قرار بود مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در اسفند ماه تعطیل شود و تا اردیبهشت ماه کلیه فعالیت‌های فوتبالی کشور معطوف به اردو‌ها و بازی‌های تیم ملی و بازی‌های نمایندگان باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد.

حالا و با تصمیم جدیدی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده، به نظر می‌رسد تقویم فوتبالی ایران در ماه‌های اسفند و فروردین باز هم دچار تغییراتی شود. این انتظار البته شاید تا حدی دیر به پاسخ برسد به این دلیل که تا برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال فاصله چندانی باقی نمانده و احتمالا مقامات فعلی نیز علاقه‌ای به تغییر و تحول در تقویم سال آینده نخواهند داشت. به هر حال سازمان لیگ برنامه بازی‌ها را تا ۱۷ اسفند پیش‌رو و هفته هجدهم اعلام کرده و اگر قرار باشد تعطیلی لیگ لحاظ نشود، همان موقع برای ادامه بازی‌ها می‌توان تصمیم گرفت.

در عین حال مقامات آینده فدراسیون برای تیم ملی نیز باید تصمیم‌های مهمی بگیرند به این ترتیب که اردو‌های آماده‌سازی تیم ملی برای خرداد ماه چه زمانی برقرار شود و پرونده ویلموتس و بقیه ماجرا‌های فدراسیون به چه ترتیب حل خواهد شد. به تعویق افتادن بازی‌های ملی البته شاید چندان هم برای کادر مدیریتی فدراسیون بد نباشد به این خاطر که آن‌ها فرصت مناسبی خواهند داشت تا با سلیقه و شرایط مناسب زمانی خودشان تصمیم بگیرند. با این وصف نباید این موضوع هم فراموش شود که دو بازی حساس تیم ملی ایران مقابل عراق و بحرین قرار بود در تهران برگزار شود، اما با متمرکز شدن مسابقات، طبیعتا در زمین بی‌طرف انجام می‌شود و این اتفاق به ضرر تیم ملی ایران است و در واقع فرصت نابرابری برای رقبای اصلی تیم ملی در این گروه ایجاد می‌کند.

هر چه هست موضوع حضور ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ بسیار مهم و حیاتی است و ناکامی تیم ملی در این فقره، لطمات بسیاری را به فدراسیون فوتبال آینده و البته هواداران فوتبال در سراسر ایران خواهد زد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: