رئیس کمیته سلامت محیط زیست شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه پیک چهارم کرونا در حال شکل‌گیری است گفت: شواهد نشان می‌هد در یکی دو هفته اخیر کرونا مجددا و به سرعت در حال گسترش است و پیک چهارم که به گواه جامعه علمی کشور می‌تواند بسیار زیان‌بارتر و کشنده‌تر باشد در حال شکل‌گیری است.

کد خبر: ۸۲۰۷۲
۱۲:۱۴ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...
دیدارنیوز - ناهید خداکرمی در دویست و هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: امروز متاسفانه یک سال از ورود کرونا به کشور و به شهر تهران می‌گذرد و شهروندان تهرانی داغدار مرگ ۲۴ هزار نفر بر اثر کرونا هستند. تبعات جانی و انسانی بسیار وخیمی در کشور وارد شده است. شواهد نشان می‌هد در یکی دو هفته اخیر کرونا مجددا و به سرعت در حال گسترش است و پیک چهارم که به گواه جامعه علمی کشور می‌تواند بسیار زیان‌بارتر و کشنده‌تر باشد در حال شکل‌گیری است و بیم آن می‌رود که جهش ویروس را نیز شاهد باشیم.

وی افزود: لذا ضروری است که شهرداری به فوریت بر اجرای کلیه پروتکل‌های پیشگیری و تشخیص زودرس اقدام کند و به همه کارکنان تاکید شود تا علاوه بر تداوم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی از خوردن و آشامیدن به ویژه در جلسات کاری خودداری شود و تا جای ممکن جلسات به صورت مجازی برگزار شود. کارکنان شهرداری و شهروندان تهرانی از شرکت در تجمعات، مهمانی‌های خانوادگی و شرکت در فضاهای بسته به مدت طولانی اجتناب کنند و ضروری است تا همچنان پروتکل‌های حمل و نقل رعایت و به رانندگان توصیه شود تا از دو ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: از شهروندان تهرانی که در مقایسه با شهروندان سایر پایتخت‌های جهان بسیار بافرهنگ عمل کردند به ویژه در اجرای پروتکل‌ها و به رغم ضرر و زیان‌های بسیاری که دیدند و استفاده از ماسک تقریبا در همه شهر اجرا می‌شود تشکر می‌کنم.

خداکرمی از شهروندان تقاضا کرد تا برای حفظ سلامت خود و خانواده و جامعه همچنان پروتکل‌ها را رعایت کنند و تاکید کرد: از ستاد ملی کرونا تقاضا دارم برای تدوین پروتکل‌ها ویژه اصناف از اتحادیه‌های صنفی کمک بگیرند تا بیش از این تبعات محدودیت‌ها به آن‌ها آسیب نزند و لازم است بخشی از بودجه کرونا در اختیار شهرداری و اتحادیه‌های صنفی قرار گیرد. لازم است وزارت بهداشت نسبت به ورود واکسن برای همه شهروندان اقدام عاجل به عمل آورد و بتوانیم از طریق کانال‌های مختلف واکسن مورد نیاز کشور وارد شود تا بیش از این شاهد مرگ عزیزان خود نباشیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: