صبح امروز رخ داد؛

انفجار مهیب صبح شنبه حوالی ساعت ۷ در اردبیل ۱۵ مصدوم و ۲ نفر کشته به همراه داشت که بعد از اتمام آواربرداری در محل مشخص شد یک نفر از فوتی‌ها یک نوزاد و دیگری یک مرد کهنسال بوده است.

کد خبر: ۸۱۹۷۱
۱۱:۵۲ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

انفجار مهیب با ۱۵ مصدوم و ۲ فوتی در اردبیل

 

دیدارنیوز ـ این انفجار که صبح امروز در حد فاصل نایبی تا باغمیشه و در یک ساختمان چهار طبقه رخ داد ۱۵ نفر از همشهریان مصدوم و ۲ نفر به دلیل وخامت وضعیت فوت کردند.

به گفته رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل بلافاصله نیروهای اورژانس با آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند تا پس از بررسی وضعیت حال عمومی حاضرین مصدومان را به بیمارستان منتقل کنند.

دکتر محمد غریبانی اظهار کرد: مصدومان این حادثه به سرعت به بیمارستان فاطمی اردبیل اعزام شدند تا با هماهنگی انجام شده به سرعت مورد پذیرش و مداوا قرار گیرند.

وی افزود: ما بلافاصله به محض دریافت گزارش نیروهای مجرب و تجهیزات خودمان را به محل حادثه که در حد فاصل نایبی و باغمیشه بود اعزام کردیم تا همه ۱۵ نفر مصدوم در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون فوت وقت به بیمارستان منتقل شوند تا شاید تعداد جراحت‌های عمیق و فوتی‌ها کمتر باشد.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: علت حادثه در حال بررسی است و پیش‌بینی می‌کنیم در اسرع وقت عوامل بررسی‌کننده علل حادثه و انفجار را به اطلاع مردم برسانند.علت حادثه انفجار به احتمال زیاد نشتی گاز بوده است

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اردبیل گفت: هرچند هنوز علت اصلی انفجار در محله باغمیشه اردبیل معلوم نشده است ولی به احتمال زیاد نشت گاز علت اصلی آن بوده است.

یعقوبی در مصاحبه با خبرنگار مهر در محل حادثه اظهار کرد: به محض اطلاع از حادثه صبح شنبه حوالی ۷ صبح امروز اکیپ‌ها و نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شدند و در کمتر از ۳ دقیقه عملیات آواربرداری آغاز شد.

وی افزود: شدت انفجار و حادثه به حدی بود که نه تنها ساختمان اصلی بلکه ساختمان‌های مجاور و حتی ساختمان‌های دیگر محله در این منطقه به شدت آسیب دیده و ما در حال امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستیم که در کنار آتش‌نشانی نیروهای اورژانس و فوریت‌های پزشکی در محل حادثه حاضر شده و مصدومان را که ۱۵ نفر هستند به بیمارستان منتقل کردند.

یعقوبی تصریح کرد: دو نفر بر اثر شدت حادثه انفجار و جراحت عمیق جان خود را از دست دادند و آتش نشانی همچنان آواربرداری و عملیاتی خود را ادامه می‌دهد و در واقع ما با فراخوانی که از ۵ ایستگاه آتش نشانی دریافت کردیم در فاصله ۳ دقیقه در محل حاضر شده و افراد مصدوم را از زیر آوار بیرون کشیدیم.وی افزود: انتظار می‌رود با اتمام آواربرداری در روزهای آینده میزان خسارت وارده مشخص و به اطلاع مردم برسد.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اردبیل با جدیت در انجام عملیات‌های آواربرداری در محل حادثه در محله باغمیشه اردبیل هم‌اکنون هیچیک از شهروندان و ساکنین ساختمان تخریب شده در زیر آوار نمانده است و تمامی مصدومان از زیر آوار خارج شده یا در محل حادثه مداوا و یا به مراکز درمانی اردبیل انتقال داده شدند.

یعقوبی از شهروندان اردبیل خواست در محل‌هایی از منزل که اتصالات گازی تعبیه شده است، با بررسی دقیق این اتصالات از هرگونه احتمال نشتی اطلاع یابند تا بدین طریق از هرگونه حوادث احتمالی عظیم مشابه حادثه صبح امروز محله باغمیشه اردبیل که به بیشتر خانه‌های اطراف حتی ساختمان‌های سایر کوچه‌های محل آسیب جدی وارد کرده است، جلوگیری کنند.

اظهارات شاهدان محل حادثه؛ از ترس از وقوع زلزله تا رؤیت تمامی جزئیات

یکی از اهالی محل نیز که از شدت حادثه دچار ترس و واهمه شدید شده بود، به خبرنگار مهر گفت: ساعت حوالی ۷ صبح بود که به مدت ۱۰ ثانیه انفجاری شدید همراه با حریق را در محل شاهد بودیم که همه همسایه‌ها از ترس و واهمه به بیرون از منزل آمده بودند.

این شهروند اردبیلی گفت: تمام منازل روبه‌رو اعم از شمالی و جنوبی تخریب شده و عملیات آواربرداری ‬در حال انجام است و شیشه بسیاری از واحدهای مسکونی اطراف شکسته است.

یکی‬ از‬ بانوان حاضر در محل که به فاصله چند‬ ۱۰ متری محل انفجار ساکن‬ هستند، گفت: همه‬ اعضای خانواده در خواب بودیم که به یک دفعه‬ صدای‬ انفجار‬ شدید‬ و‬ لرزه‬ ما‬ را از خواب بیدار کرد و وقتی علت را با ترس و واهمه جویا شدیم باخبر گشتیم‬ که‬ ساختما‬ن همسایه دچار حریق و انفجار شده است.

طبق‬ اظهارات یکی دیگر از شاهدان عینی در محل حادثه انفجار در طبقه دوم یک ساختمان ۴‬ طبقه‬ رخ داده است که یکی‬ از‬ فوتی‬ ها‬ از‬ اهالی‬ طبقه‬ دوم‬ و‬ دیگری‬ از‬ اعضای‬ ساکنین‬ طبقه‬ سوم‬ ساختمان‬ بوده است.

به گفته یکی دیگر از شاهدان عینی در ابتدا علت صدای مهیب و لرزه بناهای محل احتمال زمین‌لرزه بوده است که در این حین بی‌وقفه شیشه‌های منازل محله پی‌در پی با صدای شدت انفجار در حال شکسته شدن بودند.

یکی از شهروندان نیز در این رابطه اذعان داشت: ما که به فاصله دو کوچه از محل حادثه فاصله داشتیم خسارت‌های زیادی به ساختمان ما از قبیل شکستن بیشتر شیشه‌ها و آسیب به اتومبیل پارک شده در مقابل خانه وارد آمده است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: