سازمان جهانی بهداشت (WHO) ابراز امیدواری کرده است که واکسن "اسپوتنیک وی" (Sputnik V) ساخت روسیه از طریق "برنامه جهانی کواکس" توزیع شود.

کد خبر: ۸۱۸۲۳
۱۲:۳۹ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
دیدارنیوز - سازمان جهانی بهداشت در اظهارنظر خود درباره واکسن اسپوتنیک وی ابراز امیدواری کرد که پس از دریافت مجوز از این سازمان بین المللی برای استفاده اضطراری، این واکسن از طریق برنامه بین المللی کواکس توزیع شود.

این سازمان در همین رابطه جلسه ای را برای بحث در مورد داده های بیشتر مربوط به واکسن روسی در روز دوشنبه برگزار کرد و دور بعدی مذاکرات برای ۱۵ فوریه برنامه ریزی شده است.

واکسن اسپوتنیک وی توسط مرکز اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده و در تاریخ ۱۱ اوت سال گذشته میلادی از سوی وزارت بهداشت روسیه به عنوان اولین واکسن جهان علیه ویروس کرونا به ثبت رسید.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این واکسن شامل دو دوز است که در فاصله ۲۱ روز برای فرد تزریق می شود.

همچنین کواکس، اتحادیه‌ای بین‌المللی برای تحقق دسترسی برابر تمام نقاط جهان به‌خصوص کشورهای فقیر به واکسن کرونا است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: