رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از افتتاح چند طرح زیست محیطی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تهران خبر داد.

کد خبر: ۸۱۷۸۳
۱۷:۰۷ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

عزیزی خادم، منتظر پاس گل ظریف!

عزیزی خادم، منتظر پاس گل ظریف!

آیا دیدار عزیزی خادم و ظریف در ساختمان وزارت امور خارجه می‌تواند منجر به دریافت امتیاز میزبانی ایران برای ۴ بازی مهم تیم ملی شود؟
داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

سفرهای نوروزی یکی از سوالات بزرگ این روزهاست. به نظر می‌رسد که ستاد ملی کرونا در پی ممنوعیت سفرهای شخصی است در عین حال امکان فعالیت محدودی را برای فعالان صنعت گردشگری فراهم ساخته است.
بایدن زودتر به برجام بازگردد
ترجمه اختصاصی دیدار از مقاله ولی نصر

بایدن زودتر به برجام بازگردد

مقاله ولی نصر در نشریه فارین افرز بر این نکته تاکید دارد که جو بایدن باید ابتکار عمل را به دست گیرد و نخستین گام را احیای برجام بردارد.

افتتاح سه طرح محیط زیستی در شهر تهران

 

دیدارنیوز ـ فاطمه برنا در تشریح این خبر با اشاره به اینکه طرح‌هایی که امروز افتتاح شد در حوزه پساب مربوط به واحد‌های صنعتی و بیمارستانی است، افزود: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال احداث شده است و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه یکی از طرح‌ها بهره‌برداری از سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان نیکان مستقر در غرب تهران است، اظهارکرد: سیستم تصفیه فاضلاب این مجموعه از نوع SBBR با راندمان بالا است و خروجی پساب سیستم، مجدد بازچرخانی می‌شود.

برنا همچنین به ارتقا و بهینه‌سازی سیستم ظرفیت تصفیه فاضلاب مرکز طبی کودکان با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: عملکرد این تصفیه‌خانه مورد تایید محیط زیست و وارد مدار فعالیت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه بهینه‌سازی و رفع نواقص تصفیه خانه فاضلاب داروسازی لقمان از دیگر طرح‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید، اظهارکرد: شرکت داروسازی لقمان یکی از قدیمی‌ترین واحد‌های فعال در زمینه تولید دارو و محصولات بهداشتی است که با توجه به نوع و میزان تولید فاضلاب و پساب حاصل از فعالیت، به بهینه‌سازی و اصلاح سیستم نیاز داشت. با پیگیری‌های به عمل آمده و اعطای فرصت لازم به این واحد با اتمام عملیات اجرایی و پس از نمونه برداری و تایید خروجی، تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسید.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر ورودی سیستم تصفیه فاضلاب این واحد به ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز ارتقا یافته است و کلیه فاضلاب‌های صنعتی و بهداشتی را پوشش می‌دهد.

برنا همچنین در خصوص چگونگی و نحوه عملکرد تصفیه خانه‌های فاضلاب تصریح کرد: در احداث سیستم‌های تصفیه فاضلاب موضوع با اهمیت «راهبری» آن است چرا که در صورت عدم مدیریت و نظارت صحیح بر عملکرد سیستم ضمن هدر رفت هزینه و انرژی واحد، انتقال آلودگی به محیط و وارد شدن آسیب جدی به محیط زیست را موجب می‌شود. به همین منظور می‌طلبد مسئولان به منظور کاهش هزینه و جلوگیری از تبعات احتمالی با دقت و حساسیت به این موضوع توجه کنند.

برنا افزود: تبعات عملکرد غیر اصولی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با توجه به نوع فعالیت آن‌ها چه در بخش مدیریت پسماند و چه در بخش مدیریت پساب، بسیار قابل توجه و ملاحظه است و انتظار سازمان حفاظت محیط زیست از این مراکز توجه همه جانبه به موضوعات محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ مورد سیستم تصفیه فاضلاب در حوزه‌های صنعتی و درمانی به بهره برداری رسیده است و با پروژه‌هایی که امروز به بهره برداری رسید این تعداد به ١٢مورد می‌رسد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: