رییس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه سهام نخستین شرکتی که از سرخابی‌ها وارد بورس می‌شود، پرسپولیس است، گفت: رسیدگی به عرضه سهام استقلال در جریان است که امکان دارد با وقفه یک هفته‌ای وارد بازار سهام شود.

کد خبر: ۸۱۷۶۱
۱۴:۵۳ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

عرضه سهام استقلال به بورس با وقفه یک هفته‌ای

 

دیدارنیوز ـ «حسنعلی قنبری» در حاشیه نشست خبری سهام عدالت که امروز (دوشنبه) برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: سازمان گسترده‌ای ایجاد شده تا واگذاری‌ها را با منطق و اصول انجام دهد، گاهی اوقات واگذاری‌ها با مشکل همراه می‌شوند که این موضوع طبیعی است.

وی اضافه کرد: واگذاری‌ها مشروط انجام می‌شود و به شکل قطعی نیست؛ بنابراین لازمه اش اینکه پس از واگذاری، خریدار و فروشنده خود را مقید به مفاد قرارداد بدانند.

قنبری خاطرنشان کرد: چنانچه مفاد قرار داد رعایت نشود، در واگذاری یا انتقال قطعی آن تجدید نظر می‌شود تا حقوق جامعه و دولت حفظ شود.

رییس سازمان خصوصی سازی پیرامون واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس توضیح داد: واگذاری سهام شرکت‌های استقلال و پرسپولیس در جریان است، سهام نخستین شرکتی که از سرخابی‌ها وارد بورس می‌شود، پرسپولیس است.

قنبری گفت: قرار بود تا عرضه سهام سرخابی‌ها به بورس در دهه فجر انجام شود، اما مهم اینکه واگذاری‌ها با دقت انجام شود و عجله و اشتباهی نداشته باشیم.

رییس سازمان خصوصی سازی درباره شفافیت نداشتن صورت‌های مالی سهام استقلال و پرسپولیس گفت: شفافیت را سازمان بورس مشخص نمی‌کند، بلکه برعهده سازمان حسابرسی است که بعد از تایید دراختیار سازمان بورس قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون صورت‌های مالی در مرحله تایید قرار دارد، افزود: صورت‌های مالی که در گذشته ارائه شده بود، تایید و بتازگی صورت‌های مالی ۶ ماهه خواسته شده که قرار است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی دیماه امسال درباره زمان واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، در فرابورس، گفت: دهه فجر زمان عرضه اولیه سهام استقلال و پرسپولیس در بورس است.

وی با بیان اینکه دهه فجر تیم‌های سرخابی در بورس عرضه اولیه خواهند شد، گفت: علت اعلام نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است.

دژپسند تصریح کرد: وزارت اموراقتصادی و دارایی باید اطمینان حاصل کند که منافع دو باشگاه و سهامداران در عرضه اولیه به بورس حفظ خواهد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیا اینکه باید قیمت گذاری دو باشگاه به طور کامل و شفاف و اموال و دارایی‌های آن‌ها نیز مشخص شود، افزود: دلایل تأخیر چندساله بورسی نشدن دو باشگاه دولتی استقلال و پرسپولیس دقت در تشریفات قانونی وادارای اموال و دارایی‌های دو باشگاه بوده است.

دژپسند در چایان گفت: عزم دولت برای واگذاری سهام سرخابی‌ها در بورس جدی است و امیدوارم بتوانیم در دهه مبارک فجر سال ۹۹ سهام دو باشگاه را در بورس عرضه کنیم.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: