معاون اول رییس جمهوری گفت: معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: دولت در هیچ مقطعی به دلیل گران بودن واکسن خارجی در خرید آن تعلل نکرده است؛ ما برای تامین واکسن باوجود تمام فشار‌های اقتصادی، محدودیت نداریم.

کد خبر: ۸۱۵۸۰
۱۳:۱۳ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.

جهانگیری: برای خرید واکسن محدودیت نداریم

 

دیدارنیوز ـ اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب، اظهارداشت: در روز‌های آینده با رسیدن محموله واکسن‌های خریداری شده کار واکسیناسیون کرونا در کشور آغاز خواهد شد.
وی تاکید کرد: هیچ فردی در نقاط مختلف کشور نباید در رابطه با تزریق واکسن کرونا احساس تبعیض کند.

جهانگیری افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون مکلف شده است که سازوکار‌های لازم و دستورالعملی شفاف برای تزریق واکسن کرونا در کشور تهیه و تنظیم کند.

کار ساخت واکسن داخلی به نقاط بسیار خوبی رسیده است
معاون اول رییس جمهوری افزود: در مقطعی آمریکایی‌ها برای خرید واکسن و رساندن پول ایران به شرکت‌های تولیدکننده واکسن مزاحمت ایجاد کردند و به محض اینکه راه‌های جایگزین پیدا شد توانستیم خرید‌های موردنظر را انجام دهیم.

وی توضیح داد: به دلیل مزاحمت‌های آمریکا و تاخیر در انتقال پول امکان دارد نوبت ما برای تحویل واکسن با تاخیر روبه رو شود، اما امیدواریم هرچه زودتر واکسن‌های مورد تایید وزارت بهداشت وارد ایران شود.

معاون اول رییس جمهوری در رابطه با واکسن‌های ایرانی کرونا نیز گفت: با تکیه بر توان دانشمندان ایرانی در چند گروه کار ساخت واکسن داخلی به نقاط بسیار خوبی رسیده است و در آینده‌ای نه چندان دور حتما واکسن ایرانی کرونا نیز عرضه می‌شود.

جهانگیری ویروس کرونا را یک معضل جهانی توصیف کرد و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه مقابله با بحران کرونا کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است.

وی با اشاره به پشت سرگذاشتن چند دوران اوج بیماری کرونا در کشور، یادآور شد: مدیران، علما و صاحب نظران در زمینه اقناع مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوش درخشیدند و نشان دادند که برای دین مبین اسلام حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

معاون اول رییس جمهوری توضیح داد: کسی تا آن زمان تصور نمی‌کرد حرم امام رضا و نماز جمعه را تعطیل شوند، اما دیدیم که علاوه برتعطیلی رهبر معظم انقلاب نیز مراسم عزا را به صورت یک نفره برگزار کردند و نشان دادند که سلامت مردم همواره در اولویت است.

جهانگیری با اشاره به کمبود امکانات در روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا، گفت: امروز وضعیت جمهوری اسلامی ایرن از نظر تجهیزات و امکانات مقابله با بیماری کرونا عالی است و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

زلزله کرمانشاه نمونه یک مدیریت موفق بود
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به زلزله ۲۱ آبان ۹۶ در استان کرمانشاه اشاره کرد و عملیات بازسازی پس از آن را یکی از نمونه‌های موفق مدیریت جمهوری اسلامی ایران دانست.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به خسارت‌های بزرگ این زلزله برای کشور گفت: ما زلزله‌های بزرگی همچون زلزله بم را پشت سر گذاشته بودیم، اما وسعت زلزله کرمانشاه و حجم تخریبی که اتفاق افتاد بسیار تکان دهنده بود.

جهانگیری با اشاره به تخریب بسیاری از ساختمان‌های نوساز دولتی و خصوصی در این زلزله اظهارداشت: افرادی که در آن زمان از بودجه دولتی و پول مردم استفاده کرده و ساختمان‌های مقاومی نساخته بودند، خیانت کردند.

وی بازسازی واحد‌های روستایی را یکی از دستاورد‌های دولت پس از زلزله دانست و گفت: ساختمان‌هایی که پس از زلزله کرمانشاه ساخته و یا بازسازی شدند در چندین زلزله پس از آن نیز به خوبی مقاومت کردند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: کج اندیشان، جمهوری اسلامی ایران را به کم کاری در بازسازی مناطق زلزله زده متهم می‌کنند در حالی که امروز بیش از ۱۰۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده تعمیر و بازسازی شده اند.

جهانگیری همچنین به سیل سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: به واسطه این سیل نیز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور تخریب شدند که در یک بازه کوتاه نیز تمام آن‌ها مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفتند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به در خواست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای تامین تجهیزات بیمارستانی در این استان اشاره و تاکید کرد که به زودی برای تامین تجهیزات مورد نظر اقدام خواهد شد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: