– پایگاه هوایی و نظامی اندروز، محل نگهداری «ایر فورس - ۱» هواپیمای ویژه رئیس جمهوری آمریکا، به دنبال رخنه یک فرد ناشناس که بیم آن می‌رود از هوداران ترامپ و از تروریست‌های داخلی در آمریکا باشد، از سوی پنتاگون تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفت.

کد خبر: ۸۱۵۷۵
۱۲:۴۵ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

نفوذ یک ناشناس به محل نگهداری هواپیمای رییس جمهوری آمریکا

 

دیدارنیوز ـ شبکه خبری آمریکایی «ان. بی. سی نیوز» با انتشار این خبر افزود: فردی ناشناس بدون کنترل از سوی نیرو‌های امنیتی روز جمعه (روز گذشته) وارد محوطه پایگاه هوایی اندروز شد که یک پایگاه نظامی واقع در ایالت مریلند است. این فرد ناشناس پس از ورود به محوطه باند فرودگاه، وارد یک فروند هواپیمای «سی -۴۰» (C-۴۰)، هواپیمای مدل نظامی شده بوئینگ ۷۳۷، متعلق به یگان هشتاد و نهم هوایی آمریکا شد؛ بنابراین گزارش این هواپیما یکی از هواپیمایی‌هایی است که در سفر‌های ریاست جمهوری آمریکا، مقامات عالی رتبه دولتی همچون معاون اول رئیس جمهوری آمریکا، سوار آن می‌شوند.

پنتاگون ضمن اعلام بازداشت این فرد افزود، وضعیت امنیتی در این پایگاه نظامی به شدت افزایش یافت.

«جان کربی» سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون روز گذشته (جمعه) دراین باره گفت: این موضع بسیار جدی انگاشته می‌شود و سرپرست نیروی هوایی و رئیس ستاد کارکنان نیروی هوایی آمریکا فرامینی برای انجام تحقیقاتی کامل دراین زمینه صادر کرده اند.

تحقیق درباره ارتباط با گروه‌های تروریست داخلی
ان. بی. سی نیوز افزود: در همین حال تحقیقات از فرد بازداشت شده (این شبکه خبری اشاره‌ای به هویت این فرد نکرد) دراین باره که آیا وی به گروه‌های هودارا ترامپ و تروریست‌های داخلی ارتباط دارد، درجریان است.

رخنه امنیتی قبل از سفر بایدن رخ داد
این شبکه خبری آمریکایی در ادامه گزارش داد: این رخنه امنیتی یک روز پیش از سفر جو بایدن از این پایگاه که در فاصله ۱۴مایلی جنوب شرقی واشنگتن د. سی قرار دارد، به «ویلمینگتون» واقع در ایالت «دلاویر» آمریکا رخ داده است.

جلسه بعدی استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا قرار است ۹ فوریه برابر با ۲۱ بهمن سال جاری برگزار شود.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: