فعال سیاسی نزدیک به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم درباره توانایی ذوالنوری برای کسب ۱۶ میلیون رأی گفت: اگر آقای ذوالنوری هم تک نامزد جریان اصولگرایی بشود تحقیقا این رأی را می آورد. او توانایی های خوبی در کلام و بیان دارد و بر درسی که خوانده مسلط است و حوزه هم قبولش دارد.

کد خبر: ۸۱۵۳۱
۱۹:۲۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز - ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم درباره مطرح شدن نام های مختلف از نیروهای جریان اصولگرایی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: عناصر زیادی در این جریان دارند خودشان را مطرح می کنند، حال آنکه بعضی از این افراد حقیقتا در قد و قواره ریاست جمهوری نیستند. البته آنها در خودشان این توانمندی را می بینند اما ریاست جمهوری کار سنگین و بزرگی است که باید فرد مجموعه ای از تجربه و پختگی را دارا باشد.

وی افزود: الان زمانی نیست ما شعاری بدهیم که بعداً نتوانیم پاسخگو باشیم، لذا معتقدم مانند گذشته مجموعه ها باید کنار هم بنشینند و اقدامات مناسبی را انجام دهند. امروز کاملا می توانم بگویم که مجلس یازدهم موفقیتی نداشته و روز به روز دارد شرایطش بدتر می شود. در بحث بودجه شاهد بودیم که نمایندگان ۲ ماه با شعارها، مصاحبه ها و میزگردهای تلویزیونی جو و گندم ۲ هزار تومان را به ۵ هزار تومان رساندند، در نهایت هم مجلس به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال آینده رأی نداد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم با اشاره به آثار روانی رد کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ بر زندگی مردم اظهار کرد: دوباره گوشت، مرغ و کالاهای اساسی مردم گران شد. پس با صحبت و حرف زدن نمی شود کاری انجام داد. با این وجود امروز در مجلس شاهد هستیم که هر کسی حرف خودش را می زند و به نفع نامزد مطلوب خود اعم از احمدی نژاد، قالیباف و غیره شعار انتخاباتی می دهد، دود این کارها به چشم مردم می رود و جامعه را با چالش مواجه می کند.
وی افزود: دولت آینده باید پخته و با تجربه باشد. خوشبختانه با وجودی که خیلی ها بیان نمی کنند در گذشته تحت تحریم سخت سازمان ملل بودیم، یعنی چین، روسیه و هند هم نمی توانستند با ما همکاری اقتصادی داشته باشند اما الان از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج شدیم و فقط تحت فشار آمریکا و متحدان او هستیم.

وی با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی، پتروشیمی و فراورده های نفتی ایران ادامه داد: امروز واردات نیازهای ضروری مردم نیز در حال انجام است. نظام در اوج اقتدار قرار دارد و از بازیگران اصلی در سطح بین المللی است، قدرت اول منطقه محسوب می شود. امروز دست رزمنده ما کلاشینکف نیست بلکه موشک داریم و هر کشوری بخواهد به خاک ما تجاوز کند با حجم سنگین آتش موشک مواجه می شود. امروز قطعا ما از خیلی از کشورها به طور مشخص از فرانسه و انگلیس قوی تر و توانمندتر هستیم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: هم اکنون قریب به ۵۰- ۶۰ نفر از شخصیت های سیاسی در جریان اصولگرا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ادعا دارند، درصورتی که بسیاری از آنها رجل سیاسی نیستند بنابراین تأییدصلاحیت نمی شوند. گروه دیگری از آنها هم باید این موضوع را متوجه باشند که در مقطع کنونی پختگی و تجربه می تواند کار کند.

وی ادامه داد: امروز هر کسی اگر در جایی یک کار کوچکی انجام داده است، می خواهد برای ریاست جمهوری بیاید. گرچه قرارگاه خاتم کارهای بزرگی برای کشور انجام داده و انجام می دهد اما کشوری که یک تریلیون و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد، سهم قرارگاه خاتم از این گردش مالی چقدر است؟ خوب این فرد که نمی تواند بیاید رئیس جمهور شود. چرا اینقدر خودش را باور کرده است؟ او تیمی ندارد، بله یک تیم کارشناسی و مهندسی برای کارعمرانی در اختیارش است ولی این تیم که نمی تواند در سایر حوزه ها کار انجام دهد.

حسن بیگی تأکید کرد: اصولگرایان باید با هم بنشینند، جلسه بگذارند، همدیگر را تحمل کنند با تعامل فردی را انتخاب کنند. البته احزاب اصولگرا افراد توانمندی را دارند که آنها می توانند وزارتخانه مختلف دولت را اداره کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در دوره یازدهه مجلس با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همکاری می کند، درباره کاندیداتوری محمد ذوالنوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ افزود: آقای ذوالنوری نسبت به افرادی که امروز در جریان اصولگرایی نام شان مطرح می شود، توانمندتر و قوی تر است. او در حوزه های فنی مخصوصا بحث هسته ای و برجام تسلط دارد و در مجموع فردی عاشق، منصف و توانمند محسوب می شود.
این فعال سیاسی اصولگرا در مقایسه مجتبی ذوالنوری با سردار محمد گفت: آقای ذوالنوری خیلی از سردار سعید محمد تواناتر و جامع تر است. آقای سردار محمد در حوزه عمرانی کار کرده، حال آنکه آقای ذوالنوری علاوه بر حوزه عمرانی و فنی، در مباحث حوزوی و سیاست خارجی نیز تسلط دارد. آقای ذوالنوری می خواهد یک دولت اصولگرا حداکثری تشکیل دهد و این توانایی را دارد.
وی ذوالنوری را جزء ۵ نامزد اول اصولگرایان خواند و درباره پایگاه اجتماعی ذوالنوری ادامه داد: آقای خاتمی وقتی کاندیدا شد مسئول کتابخانه ملی بود، بعد جریان اصلاحات یکدست و هماهنگ از آقای خاتمی حمایت کرد وقتی نتیجه انتخابات اعلام شد، خود آقای خاتمی هم این نتیجه را باور نمی کرد. آقای احمدی نژاد هم وقتی کاندیدای ریاست جمهوری شد، کسی او را قبل از شهرداری تهران نمی شناخت، جریان اصولگرایی برای حمایت از او یکدست شد و او رأی آورد. گفته شد که خود آقای احمدی نژاد باور نمی کرد این رأی را بیاورد.

حسن بیگی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ یادآور شد: اگر آن دوره ۱۰ کاندیدا از جریان اصولگرایی حضور داشتند طبیعتا آقای رئیسی آن رأی را نمی آورد ولی وقتی تعداد کم شد و در نهایت آقای قالیباف کنار رفت، طبیعتا رأی اصولگرایی متمرکز در سبد ایشان قرار گرفت.

این فعال سیاسی نزدیک به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم درباره توانایی ذوالنوری برای کسب ۱۶ میلیون رأی گفت: اگر آقای ذوالنوری هم تک نامزد جریان اصولگرایی بشود تحقیقا این رأی را می آورد. او توانایی های خوبی در کلام و بیان دارد و بر درسی که خوانده مسلط است و حوزه هم قبولش دارد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: