در پی انتشار خبر ترور فعال برجسته سیاسی در لبنان، نخست وزیر مکلف لبنان و مقامات فرانسه و آمریکا به این خبر واکنش نشان دادند.

کد خبر: ۸۱۵۰۵
۱۱:۴۷ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان در توییتی در این باره نوشت: سلیم "شهید جدیدی در راه آزادی و دموکراسی لبنان است".

جریان المستقبل به رهبری سعد حریری نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ترور لقمان سلیم پژوهشگر و فعال سیاسی لبنانی در یکی از روستاهای جنوب لبنان، جنایتی محکوم است.

این جریان افزود: ما در جریان المستقبل با شدیدترین عبارتها این جنایت را محکوم می کنیم و نسبت به خطرات بازگشت سریال ترورها و هدف قرار دادن فعالان هشدار می دهیم.

در همین حال دوروتی شیا، سفیر آمریکا در لبنان در واکنش به ترور لقمان سلیم گفت: "من به خانواده سلیم و تمام کسانی که از خبر فوت هولناک او ناراحت شدند، تسلیم می‌گویم. قتل او یک ترور وحشیانه بود."

وی گفت: لقمان سلیم همیشه می‌گفت که زندگی وی در معرض تهدیداتی قرار دارد. با این حال وی با شجاعت تلاش برای عدالت و حاکمیت قانون را ادامه داد.

همچنین وزارت امور خارجه فرانسه قتل لقمان سلیم را "جنایتی فجیع" توصیف کرد و خواستار تحقیقات شفاف شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه ای گفت: "فرانسه خواستار روشن شدن واقعیت ها و کسانی است که می توانند در اثبات حقیقت سهیم باشند."
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: