رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد، این کشور در حال همکاری با همپیمانان و شرکای خود در خصوص رسیدگی به کودتای اخیر ارتش میانمار و دستگیر کردن آنگ سان سوچی بوده و از ارتش میانمار خواست بازداشت شده ها را آزاد کند.

کد خبر: ۸۱۵۰۴
۱۱:۴۵ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
دیدارنیوز - به نقل از الجزیره، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اولین سخنرانی حوزه سیاست خارجی خود گفت، ارتش میانمار باید قدرت را واگذار کرده و مقامها و فعالان بازداشت شده در طی کودتا را آزاد کند.

جو بایدن اظهار کرد آمریکا در حال کار با همپیمانان و شرکایش به منظور رسیدگی به تصاحب قدرت از سوی ژنرالهای ارتش در میانمار است که روز دوشنبه ساعاتی بعد از دستگیر شدن آنگ سان سوچی، رهبر منتخب این کشور و دیگر اعضای دولت و حزب وی تایید شد.

بایدن خاطر نشان کرد: تردیدی نیست که در یک نیروی دموکراتیک هرگز نباید اراده مردم را رد کرده و برای پاک کردن نتیجه یک انتخابات معتبر تلاش کرد.

رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: "ارتش برمه باید قدرتی را که تصاحب کرده واگذار کند و فعالان و حامیان و مقامهایی که دستگیر کرده آزاد کند، محدودیتها بر مخابرات را بر دارد و از خشونت خودداری کند." او هشدار داد که برای "اعمال تبعات بر مسئولان این اقدامات آمادگی دارد."

بایدن روز دوشنبه نیز در واکنش به کودتای ارتش در میانمار تهدید به اعمال مجدد تحریمها علیه این کشور کرده و گفته بود که آمریکا تحریمهای قبلی خود علیه میانمار را در تلاش برای تقویت دموکراسی برداشته بود.

بایدن همچنین خواستار آن شد که آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه "فورا و بدون شرط آزاد شود".

او در خصوص گفتگوی تلفنی اش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: من به رئیس جمهور روسیه به شیوه ای متفاوت با رئیس جمهور قبل از خودم گفتم که روزهای انفعال آمریکا در برابر اقدامات تهاجمی روسیه، مداخله در انتخابات ما، حملات سایبری، مسموم کردن شهروندانش، تمام شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: