معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری از انتقال یک زندانی محکوم و بیمار ایرانی از زندان‌های چین به کشور خبر داد.

کد خبر: ۸۱۴۷۰
۱۲:۲۲ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

معاون وزیر دادگستری اعلام کرد:انتقال یک محکوم ایرانی از چین به کشور

 

دیدارنیوز ـ محمود عباسی روز پنجشنبه افزود: این نخستین زندانی ایرانی است که در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان دو کشور ایران و چین به کشور منتقل می‌شود و بدین ترتیب موافقت نامه انتقال محکومان وارد فاز اجرایی شد و در آینده‌ای نزیک تعداد دیگری از محکومان ایرانی برای گذراندن ادامه محکومیتشان به کشور منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به دشواری انتقال محکومان و هزینه‌های هنگفتی که بر کشور تحمیل می‌کند، اظهارداشت: در دشواری انتقال محکومان برای ما همین نکته بس که ناگزیر به استمداد از وزیر محترم دادگستری و وزیر محترم امور خارجه شدیم تا این زندانی بیمار را به کشور منتقل کنیم.

عباسی ضمن قدردانی از حمایت‌های وزرای محترم دادگستری و امور خارجه، از اقدامات سفیر کشورمان در پکن، معاون کنسولی و ایرانیان وزارت امور خارجه و همکارانشان خصوصا مدیر کل کنسولی وزارت خارجه از مسئولان سازمان هواپیمایی حفاظت پرواز، شرکت هواپیمایی ماهان، مسئولان اینترپل و همکاران خود در دفتر همکاری‌های بین المللی وزارت دادگستری به‌ویژه مشاور معاونت که در این شرایط حساس کرونایی با احساس مسئولیت این وظیفه خطیر را انجام داده اند، تقدیر کرد.

عباسی به هموطنانمان که قصد سفر به دیگر کشور‌ها را دارند توصیه کرد به قوانین کشور‌های مقصد احترام بگذارند و از ارتکاب جرم بپرهیزند، زیرا همه کشور‌ها به امنیت خود توجه ویژه دارند و نقض قوانین و مقررات خود را نمی‌پذیرند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: