شب طوفانی در اولدترافورد

منچستر یونایتد با برد خیره‌کننده مقابل ساوت‌همپتون رده دوم جدول کلی لیگ جزیره را گرفت تا در نزدیک‌ترین فاصله با سیتی باشد.

کد خبر: ۸۱۳۹۲
۱۲:۴۹ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...
سومین پرده از نتیجه 9 - 0 در لیگ جزیره رونمایی شد
 
دیدارنیوز - بابک مجیدی: شب گذشته در لیگ برتر انگلستان یک نتیجه بسیار عجیب و غریب رقم خورد. منچستر یونایتد موفق شد در یک بازی کاملا یک طرفه با نتیجه وحشتناک ۹ – ۰ از سد ساوت‌همپتون عبور کرده و سه امتیاز داخل خانه را کسب کند. این بازی چند نکته جالب داشت که به آن می‌پردازیم:

در تاریخ لیگ برتر انگلستان فقط سه بار نتیجه ۹ – ۰ اتفاق افتاده است که دو بار آن متعلق به منچستریونایتد است. اولین نتیجه ۹ – ۰ شیاطین سرخ در سال ۱۹۹۵ برابر ایپسویچ تاون این اتفاق افتاد. در آن بازی روی کین، مارک هیوز، پاول اینس و اندی کول هر ۹ گل مسابقه را به ثمر رساندند.
 
سومین پرده از نتیجه ۹ - ۰ در لیگ جزیره رونمایی شد

دومین نتیجه ۹ – ۰ برای ساوتهمتپون اتفاق افتاد که حالا تکرار این نتیجه برابر شیاطین سرخ حالا انگار تبدیل به یک عادت شده است. لسترسیتی در اکتبر سال سال گذشته نیز موفق شد با گل‌های بن چیلول، هت‌تریک آیوز پرز، هت‌تریک جیمی واردی و دو گل جیمز مدیسون و یوری تیمانس این نتیجه را برای دومین بار از سال ۱۹۹۵ تکرار کرد. حالا این نتیجه یک بار دیگر و شب گذشته برابر یونایتد و ساوتهمپتون رخ داد که شیاطین سرخ دو سوم برد با این نتیجه را در لیگ دارند و از آن طرف هم ساوت‌همپتون دو سوم شکست با این نتیجه را در کارنامه دارد.
 
سومین پرده از نتیجه ۹ - ۰ در لیگ جزیره رونمایی شد
 
منچستریونایتد همچنین اولین بار پس از سال ۲۰۱۲ موفق شد در یک بازی ۷ گلزن متفاوت به جز گل به خودی داشته باشد که آخرین بار در بازی چلسی و استون ویلا که با نتیجه ۸ - ۰ پایان رسیده بود، به این مهم رسید.

شاگردان سولسشایر در این فصل موفق شدند بعد از نتیجه ۶ - ۲ برابر لیدز برای دومین بار در یک بازی ۶ گل یا بیشتر به ثمر برسانند.

همچنین که آن‌ها موفق شدند از فصل ۲۰۰۰ برای اولین دو بار بیشتر از ۶ بار دروازه رقبا را باز کنند. مارکوس رشفورد که در این بازی گل دوم تیمش را به ثمر رساند، موفق شد با ۸۲ گل از رکورد اریک کانتونا عبور کرد و حالا تنها ۳ گل با دیوید بکهام که ۸۵ گل زده اختلاف دارد.
 
سومین پرده از نتیجه ۹ - ۰ در لیگ جزیره رونمایی شد

در فوتبال نتایج عجیب و غریب در لیگ‌ها و تورنمنت‌های دیگر اتفاق می‌افتد. سال گذشته بایرن مونیخ که قهرمان بلامنازع فوتبال اروپا بود، در چندین دیدار موفق شد بیشتر از ۵ گل در هر مسابقه به ثمر برساند. ۶ – ۰ برابر هوفنهایم، ۶ – ۱ برابر وردربرمن، ۷- ۲ برابر تاتنهام، ۶ – ۰ برابر ستاره سرخ بلگراد و ۷ – ۱ برابر چلسی نتایج پرگلی بودند که بایرن مونیخ در برابر رقبای خود به ثبت رساند.

در تاریخ نتایج عجیب و پرگل کم نداشتیم، اما خوب است به چند دیدار که نتایج شگفت‌اوری داشته اشاره کنیم:

در یازدهم آوریل سال ۲۰۰۱ و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ تیم ملی استرالیا موفق شد تیم ملی ساموآ آمریکانا با نتیجه ۳۱ – ۰ شکست دهد.

در سوم نوامبر سال ۱۹۷۹ تیم بارنزلی در انگلستان موفق شد با نتیجه دهشتناک ۷۹ – ۰ سنگین‌ترین شکست تاریخ شفیلد ونزدی را رقم بزند.

در ۳۱ اکتبر سال ۲۰۰۲ عجیب‌ترین نتیجه فوتبالی در سطح یک فوتبال باشگاه‌های دنیا اتفاق افتاد. تیم آس آداما موفق شد به تنهایی ۱۴۹ بار دروازه ایمیرنه آنتاناراتیوو به ثمر برساند، چطور ممکن است؟! 
 
سومین پرده از نتیجه ۹ - ۰ در لیگ جزیره رونمایی شد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: