سهمیه به‌کارگیری دانش آموختگان برتر فناور به عنوان سرباز امریه فناور در شرکت‌های دانش‌بنیان با موافقت فرمانده معظم کل قوا افزایش یافت.

کد خبر: ۸۱۳۶۹
۰۹:۴۰ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

افزایش سهمیه سرباز امریه فناور با موافقت فرمانده معظم کل قوا

 

دیدارنیوز ـ مجمع تشکل‌های دانش بنیان ایران از ابتدای سال جاری در نامه‌ای محضر فرمانده معظم کل قوا درخواست افزایش سهمیه نخبگان فناور به عنوان سرباز امریه جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان را مطرح کرد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان، با توجه به فعالیت بیش از پنج هزار شرکت دانش‌بنیان و روند رو به افزایش آن‌ها و سهمیه اندک تخصیص یافته به نخبگان برای امریه سربازی که منجر به اعمال سخت گیری‌های زیادی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده بود و به منظور استفاده موثر از ظرفیت فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان دانشگاهی، مجمع تشکل‌های دانش بنیان، در نامه‌ای محضر فرمانده معظم کل قوا درخواست افزایش سهمیه نخبگان فناور به عنوان سرباز امریه جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان را ارایه کرد.

براساس این گزارش، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در خصوص افزایش سهمیه دانش آموختگان برتر فناور (پروژه جایگزین خدمت) و سرباز فناور (مامور) جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان پس از بررسی به همراه پیشنهاداتی به محضر فرمانده معظم کل قوا تقدیم کرد که تصویب شد.

به موجب این مصوبه سالانه در سقف تعداد ۲۰۰ نفر دانش آموخته برتر فناور مورد تایید بنیاد ملی نخبگان کشور جهت انجام طرح‌های تحقیقاتی فناورانه (پروژه جایگزین خدمت) در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و نقشه جامع علمی داجا و بر اساس معیار‌هایی با نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شوند.

معیار‌های شرکت‌های دانش بنیان و اولویت‌های به‌کارگیری شامل: همکار بخش دفاعی و دارای پروانه سمتا، دارای سطح فناوری برتر، دارای توان تولیدی محصولات دانش‌بنیان گلوگاهی و تحریمی، دارای قابلیت رفع گلوگاه فناورانه کشور و مجری پروژه‌های الویت دار ملی و اقتصادی کشور است.

همچنین تصویب شد: سالانه در سقف ۷۵۰ نفر از کارکنان وظیفه دارای تحصیلات حداقل کارشناسی که با تایید معاونت علمی و فناوری، جزو اعضای کلیدی و بنیان‌گذار شرکت‌های دانش بنیان محسوب شده و براساس معیار‌های شفاف و عادلانه انتخاب می‌شوند، به عنوان سرباز فناور و به صورت مامور (امریه) و به نظارت دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیرو‌های مسلح جهت خدمت (خدمت در عرصه فعالیت‌های فناورانه) در شرکت‌های دانش بنیان با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان همکار بخش دفاعی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یابند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: