معاون مطبوعاتی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای، گفت که ارزیابی پایبندی ایران به توافق بر عهده آمریکا نیست و این آمریکا است که با تخطی از توافق دیگر عضوی از آن نیست.

کد خبر: ۸۱۳۶۸
۰۹:۳۲ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

پاسخ نمایندگی ایران در سازمان ملل به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

 

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه ان. بی. سی، علیرضا میریوسفی معاون مطبوعاتی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر این که اگر ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای بازگردد، آمریکا نیز به توافق بازخواهد گشت، در ایمیلی به ان. بی. سی گفت: ایران هنوز یک عضو برجام (توافق هسته ای) است، اما آمریکا نیست. ارزیابی این که ایران-که گفته ایم می‌توانیم اقدامات چاره جویانه را فورا به حالت قبل بازگردانیم-تعهداتش را اجرایی کرده است یا نه به آمریکا ارتباطی ندارد.

میریوسفی همچنین گفت که مسائل دیگر، غیر از برنامه هسته‌ای ایران بخشی از مذاکراتی نبودند که به توافق هسته‌ای در ستل ۲۰۱۵ منتهی شد و در نتیجه، «نمی توان درباره برنامه دفاعی موشکی ما مذاکره کرد».

او درباره شهروندان آمریکایی زندانی در ایران گفت که ایران پیشنهاد داده است درباره تبادل آمریکاییان زندانی در ایران و ایرانیان زندانی در آمریکا مذاکره شود.

بر اساس این گزارش، اظهارات میر یوسفی در پی این مطرح می‌شود که بلینکن در گفتگو با ان. بی. سی که آمریکا خواهان بازگشت به پایبندی با توافق هسته‌ای ایران است به شرط این که ایران نیز همین کار را کند و سپس کشورش با متحدان آمریکا و شرکایش درباره «توافقی طولانی مدت‌تر و قوی تر» که در برگیرنده دیگر مسائل باشد، همکاری خواهد کرد.

او درباره این که آیا آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران که بخشی از مذاکرات برجام نبود، شرطی قطعی برای توافق هسته‌ای گسترده‌تر خواهد بود یا نه، توضیح داد: فارغ از هر توافقی، آن شهروندان آمریکایی باید آزاد شوند. ما بر اطمینان حاصل کردن از این آن‌ها به طریقی به خانه باز می‌گردند، متمرکز خواهیم شد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: