معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است. شهر قرمز نداریم، اما مسافرت به ۱۸ شهر نارنجی در شمال کشور همچنان ممنوع است و با مصوبه جدید ستاد کرونا سفر به شهر‌های زرد هم ممنوع شد.

کد خبر: ۸۱۲۹۹
۱۲:۲۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

عزیزی خادم، منتظر پاس گل ظریف!

عزیزی خادم، منتظر پاس گل ظریف!

آیا دیدار عزیزی خادم و ظریف در ساختمان وزارت امور خارجه می‌تواند منجر به دریافت امتیاز میزبانی ایران برای ۴ بازی مهم تیم ملی شود؟
داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

سفرهای نوروزی یکی از سوالات بزرگ این روزهاست. به نظر می‌رسد که ستاد ملی کرونا در پی ممنوعیت سفرهای شخصی است در عین حال امکان فعالیت محدودی را برای فعالان صنعت گردشگری فراهم ساخته است.
بایدن زودتر به برجام بازگردد
ترجمه اختصاصی دیدار از مقاله ولی نصر

بایدن زودتر به برجام بازگردد

مقاله ولی نصر در نشریه فارین افرز بر این نکته تاکید دارد که جو بایدن باید ابتکار عمل را به دست گیرد و نخستین گام را احیای برجام بردارد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:مسافرت به ۱۸ شهر نارنجی و ۱۲۴ شهر زرد ممنوع است

 

دیدارنیوز ـ محسن فرهادی روز سه شنبه افزود: همچنان محدودیت سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی برقرار است. البته فعلا در پهنه نقشه ایران شهر قرمز نداریم و فقط شهر زرد و آبی داریم که تردد در شهر‌های آبی آزاد است.

وی ادامه داد: فعلا ۱۸ شهر کشور در استان‌های شمالی شامل آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران و صومعه سرا، رودسر و لاهیجان در گیلان نارنجی هستند و مسافرت به این شهر‌ها با خودرو‌های بدون پلاک بومی این شهر‌ها ممنوع است.

فرهادی گفت: ۱۲۴ شهرستان نیز در وضعیت زرد هستند. در مورد شهر‌های زرد نیز بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا محدودیت‌های تردد مثل شهر‌های نارنجی در این شهر‌ها هم اعمال می‌شود. توصیه وزارت بهداشت به مردم این است که تردد بین شهری غیر ضروری نداشته باشند، زیرا در این شرایط مسافرت پر مخاطره است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: ۳۰۶ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تردد و مسافرت به این شهر‌ها آزاد است گر چه توصیه وزارت بهداشت این است که از سفر غیر ضروری به این شهر‌ها اجتناب شود.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا نیز روز دوشنبه اعلام کرد: به دلیل محافظت از دستاورد‌های بزرگی که در کنترل بیماری کرونا به دست آمده است، محدودیت‌های تردد که در کنترل بیماری موثر بوده از مناطق نارنجی به زرد تعمیم داده شد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: