حضور محمود فکری در برنامه فوتبال برتر با صحبت درباره چرایی ادامه انتقادات علیه استقلال علی‌رغم صدرنشینی این تیم آغاز شد، ولی با کری خوانی شدید آبی و قرمز خاتمه پیدا کرد.

کد خبر: ۸۱۲۴۶
۰۹:۰۹ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز - محمود فکری میهمان حضوری برنامه فوتبال برتر بود و صحبت‌های مهمی را در این برنامه بر زبان آورد. او در شروع صحبت‌هایی به انتقاد شدید از فضا و اتاق فکری پرداخت که علیه استقلال عمل می‌کند و در خاتمه حرف‌های حمله تندی به باشگاه پرسپولیس داشت و تاکید کرد که این تیم سبب برهم خوردن برنامه فوتبال ایران شده است.

این مصاحبه که پر بود از نکات مهم در مورد شرایط این روز‌های باشگاه استقلال را در ادامه می‌خوانید.
 
از ابتدای فصل مشکلات زیادی داشته ایم
بخش ابتدایی صحبت‌های فکری در مورد دلایل انتقاد از این تیم علی‌رغم صدرنشینی بود و در این مورد اینطور حرف زد: خب فضای خوبی علیه تیم وجود ندارد و اتاق فکری علیه استقلال تشکیل شده است. از طرفی رقیب ما ۴ سال پشت سر هم قهرمان شده و دو بار هم به فینال آسیا رفته است. باز از طرف دیگر امکانات و زمین‌های نامساعد، از لباس تا چیز‌های دیگر شرایط سختی را برای استقلال رقم زده است. یک سری مشکلاتی هم در برنامه خودتان مطرح شد؛ مثل دعوای کادر پزشکی، دعوای بازیکنان و مدیریت قبلی که مدیریت قرارداد‌های بسته شده را قبول نداشت. با تمام این مشکلات کار را شروع کردیم. بازی اول به آن شکل برای ما پیش رفت. بازی دوم هم بعدا ماهیت آن کادر فنی مشخص شد. در آن بازی اولین باخت را آوردیم و انتقاد‌ها شروع شد. زمانی که می‌بردیم، می‌گفتند باید می‌برده یا استقلال برده و قشنگ بازی نکرده. بازی‌های بعدی هم به همین شکل بوده است.
 
تیم چند سال است که قهرمان نشده و ذهنیت ایجاد شده
فکری در ادامه با تایید این نکته که هوادارن حق دارند انتقاد کنند، نکاتی را یادآورد شد و گفت: از یک طرف هواداران حق دارند. به هر حال تیم چند سال قهرمان نشده و در میان هواداران ذهنیت ایجاد شده است. مثلا آقای استراماچونی به آن شکل رفته. هوادار به همین دلایل دیگر نگاه نکرد که ما چه مشکلاتی داریم. قراداد بازیکنان ما هنوز پرداخت نشده. خب بازیکنان هم حق دارند. یکسری از بازیکنان تازه مطالبات سال گذشته را گرفته اند و امسال زیر ۵ درصد گرفته اند. یک سر‌ی زیر ۲۰ درصد و کادر فنی هم ۱۰ درصد پول گرفته.
 
نقد‌ها را قبول ندارم، علیه استقلال اتاق فکر دارند
سرمربی استقلال ادامه داد: من اصلا نقد‌ها را قبول ندارم. اتاق فکری وجود دارد که مخالف استقلال هستند. امیرقلعه نویی بیشترین افتخارات را در استقلال دارد، ولی تا اسمش می‌آید می‌گویند رئیس مافیا یا می‌گویند چرا وقتی استقلال را برده، دستش را مشت کرده. الان راهی که می‌رویم کاملا درست است. بدخواه‌های استقلال خیلی خوب فهمیده اند که استقلال راهش را پیدا کرده است، ولی فضایی انتقادی به وجود آورده اند و کادر فنی را می‌کوبند. اول که ما آمدیم گفتند قوی‌ترین کادر را داری، ولی الان می‌گویند تاکتیک نداریم؛ یا روی خلاقیت بازیکنان گل زده شده است. بازی با تراکتور روی تاکتیک گل می‌زنیم، ولی بعد می‌گویند دفاع تراکتور ایراد داشته است. مهدی قایدی گل می‌زند می‌گویند استقلال روی خلاقیت این بازیکن گل زده است. پس اگر تاکتیک نداریم، چطور وینگر تیم می‌تواند گل بزند یا وینگر دیگر ما به تیرک بزند؟! چطور این‌ها همه دیمی است، ولی بقیه هم تیکی تاکا بازی می‌کنند؟!

از بازی با پرسپولیس می‌گویند استقلال تاکتیک ندارد
سرمربی استقلال که این روز‌ها علی‌رغم صدرنشینی به شدت تحت فشار است، در مورد ریشه انتقاداتی که به تیمش وجود دارد، بیان کرد: استقلالی‌ها از نتیجه نگرفتن خسته شده اند، ولی همین عصبانیت باعث می‌شود که دوستان این را ابزار کنند و نتیجه خودشان را بگیرند. با این روش با هر نتیجه‌ای انتقاد می‌کنند. سناریو چیده شده است و از بازی پرسپولیس به بعد هم می‌گویند استقلال تاکتیک ندارد و هر گلی می‌زند روی خلاقیت فردی بازیکنانش است. به هرحال مگر مسی دقیقه ۹۴ به ایران روی خلاقیت فردی گل نزد؟ بازیکن برای همین پول می‌گیرد. اگر قرار به کار تاکتیکی باشد که می‌رویم از مدرسه فوتبال بازیکن می‌آوریم.
 
بازیکنانی را تحویل گرفتم که از نظر جسمی و روحی خسته بودند
فکری ادامه داد: باید ببینیم شرایط چطور بوده و چطور تیم ما به رسیده است. آقای استراماچونی دو ماه وقت داشت؛ بدنسازی کرد؛ بازی تدارکاتی کرد. بازی‌های لیگ عقب افتاد و همه کارهایش را انجام داد و تازه از هفته ششم هفتم به بعد بود که نتیجه گرفت. اما تیمی که من تحویل گرفتم از نظر جسمی و روحی خسته بود. نتیجه گرفتن اینطوری نیست که بشکن بزنید یا کلید برق را بزنید و همه چیز درست شود. اگر می‌خواهید ایراد را برطرف کنید با ۵ روز و ۱۰ روز نمی‌شود. الان هر ۵ روز یکبار بازی می‌کنیم و فرصت برای کار تاکتیکی و برطرف کردن ایراد‌ها وجود ندارد. من در این بازه ۵ روز نهایتا بتوانم روی رفع یک ایراد کار کنم.
 
هیچ وقت جنس‌مان جور نشده است
فکری سپس در پاسخ به این انتقاد که گفته می‌شود استقلال در فاز انتقال توپ مشکل دارد، اینطور واکنش نشان داد: آسیب دیدگی‌ها خیلی ما را اذیت کرده و ما بازیکنان مکمل را در پست‌های مختف در اختیار نداشته ایم. ما تا جنس مان جور می‌شد، یک بازیکن دیگر آسیب می‌دید. بازی با سایپا یک توپ آمد و گل شد؛ این البته اصلا خوب نیست و نمی‌خواهم بگویم اینکه روی یک موقعیت گل خورده ایم خوب است، ولی ببینید چقدر موقعیت ایجاد کردیم.
 
برنامه شما موقعیت‌های ما را نشان نمی‌دهد
سرمربی سابق نساجی مازندران سپس به انتقاد از برنامه فوتبال برتر پرداخت و افزود: خود شما در برنامه گاهی موقعیت‌های ما را حذف هم می‌کنید. مثل بازی با گل گهر. بازی با نفت مسجد سلیمان هم همین موضوع بوده است و از برنامه شما هم گلایه داریم. من می‌پذیرم که مشکل داریم، ولی داریم ایراد‌ها را برطرف می‌کنیم. همه گلر‌های خوب دنیا گل می‌خوردند و سیدحسین آنطور گل خورد، ولی در شروع بازی گل زدیم که آفساید اعلام شد. بعد از گل افت روحی پیدا کردیم، ولی در ادامه موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم و گل هم زدیم.
 
همان اتاق فکر علیه سیدحسین هم ایجاد شد
فکری سپس در پاسخ به سوال میثاقی در مورد دلیل نیمکت نشینی رشید مظاهری و اینکه آیا انتقاد او به عملکرد فنی تیم دلیل نیمکت نشینی اش بوده است، توضیح داد: سه بازی بود که رشید گل خورده بود و بازی آخر گل خورد و باختیم. بازی با فولاد سیدحسین گل خورد، ولی مقصر نبود. سیدحسین گلر خوبی است، ولی همان فضایی که گفتم آن اتاق فکر ایجاد کرده، در مورد او هم تکرار شد و وقتی فیکس شد همه به من و سیدحسین حمله کردند. ما در حال حاضر سه گلر داریم. گلر سوم مصدوم شده و بابایی را به آلومینیوم دادیم تا در آینده به ما کمک کند که تصمیم بدی هم نبوده است. حالا ما باید این دو گلری که داریم را آماده نگه داریم. ممکن است خدایی ناکرده رشید مصدوم شود یا کرونا بگیرد یا هر اتفاق دیگری برای یکی از دو گلر ما رخ بدهد. اگر این اتفاق افتاد ما باید چه کاری بکنیم؟  
 
فاصله فنی میان رشید و سیدحسین وجود ندارد
او سپس در پاسخ به این سوال که معمولا در دنیا به یک دروازه بان در طول مسابقات اطمینان می‌شود، گفت: البته این هم اصلی است که در فوتبال دنیا وجود دارد، ولی این زمانی است که فاصله زیادی میان گلر اول و دوم باشد، ولی ما فاصله کمی میان دو گلرمان از نظر فنی وجود دارد.
 
بعضی‌ها نان دروغ گفتن می‌خورند
بخش بعدی صحبت‌های فکری در پاسخ به شایعاتی بود که در مورد اعتراض رشید به نیمکت نشینی ایجاد شد و برخی رسانه‌ها دلیل نیمکت نشینی او را همین موضوع عنوان کرده بودند. فکری با انتقاد تند از کسانی که این اخبار را منتشر  کرده اند، بیان کرد: اصلا متاسفانه بعضی‌ها نان دروغ گفتن می‌خوردند. زمانی شما از کسی پول می‌گیرید که از او حمایت کنید، ولی شک نکیند آه این ملت دنبال کسانی است که این فضا را ایجاد می‌کنند. شما پول می‌گیرید که از تیم خودتان حمایت کنید، ولی اینکه رشید یا ریگی اعتراض کرده اند، اصلا چنین چیزی نبوده است. هواداران استقلال هم، چون از اتفاقات چند سال اخیر ناراحتند، سریع دروغ‌ها را می‌گیرند و صلوات‌ها را شروع می‌کنند (باخنده). من حرفم این است که هواداران باید چه زمانی از ما حمایت کنند. ما الان صدر جدول هستیم. وقتی هفته سیزدهم صدر جدول هستیم اتفاقی نیست. ببنید استقلال چقدر مشکل داشته و این مشکلات را پشت سر گذاشته و این همه موقعیت در بازی‌ها ایجاد می‌کند. چرا موقعیت‌های ما دیمی است. هواداران استقلال باهوش باشید. می‌گویند امیرقلعه نویی مافیایی است یا مشتش را بعد از بردن استقلال گره کرده یا فلان مربی قهر کرده است. فضایی برای مربیان استقلال به وجود می‌آورند که شرایط را سخت می‌کند. فضای رسانه‌ای استقلال خیلی ضعیف است و، چون تیم نتیجه نگرفته شرایط سخت‍‌تر می‌شود. اگر پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شد، می‌گفتند آقای فکری تقصیر تو است.
 
 
اجازه بدهید استقلال ۱۰ سال دیمی قهرمان شود
فکری بار دیگر با خطاب قرار دادن هواداران استقلال اضافه کرد: به هر حال من جزو آروزهایم بوده که به عنوان بازیکن استقلال سرمربی استقلال شوم و حالا سرمربی تیم شده ام، ولی از سرمربیگری در تیم هیچ لذتی نبرده ام. از شروع فصل صدر هستیم، ولی همه اش دیمی بوده است؟! اجازه بدهید استقلال ۱۰ سال دیمی قهرمان شود. بگذارید استقلال بدون تاکتیک قهرمان اسیا شود؟ آیا اشکال دارد؟ من شاید خودم از فضای مجازی دور باشم، ولی دوستانم به من می‌گویند. مربیانی را به من پیشنهاد می‌دهند که اصلا در سال‌های اخیر دور از فضای فوتبال بوده اند، ولی آقای قربانعلی پور را آورده ایم که اصلا روی زمین نمانده و یکی از بهترین مربیان تمرین دهنده ایران است. مدام می‌گویند کادر فنی را تقویت کنید من هم می‌گویم بله کادر فنی ما نیاز به تقویت دارد، ولی آیا کسی که می‌آید می‌تواند کمک کند یا نه؟! یا تیم را به می‌ریزد. الان همه ایران فوتبال می‌فهمند به غیر از کادر فکری و فکری.

مگر حریفان از آسمان گل می‌زنند؟!
فکری در ادامه و در واکنش به صحبت‌های میثاقی که عنوان کرد شاید کسب یک عنوان قهرمانی بتواند هواداران استقلال را با کادر فنی تیم همراه کند، حرف هایش را از سر گرفت و بیان کرد: به هر حال باید قهرمانی بیاوریم، ولی یکدفعه که نمی‌شود. اگر استقلال هشتم بود شما حق داشتید، ولی مگر می‌شود تیم همیشه صدر جدول باشد و همیشه انتقاد باشد. بله ما ایراد داریم، ولی بازی با پرسپولیس دو گلی را زدیم که روی آن کار کرده بودیم. گل ارسلان را کار کرده بودیم و گل دوم را روی نقطه کور دفاع حریف زدیم که باز هم روی آن کار شده بود. من از کسانی که در بدنه استقلال هستند می‌شنوم که می‌گویند استقلال برنامه ندارد. چطور می‌شود که ما از همه جا گل می‌زنیم، ولی برنامه نداریم؟ مگر حریفان از آسمان گل می‌زنند؟
 
تغییر به زدن کلید برق اتفاق نمی‌افتد
سرمربی استقلال در ادامه به مقایسه عملکرد تیم خود و سایر مدعیان قهرمانی مسابقات لیگ بیستم پرداخت و بیان کرد: در این لیگ تیم‌هایی هستند که نفرات خیلی خوبی ندارند، ولی بالاتر از اندازه خودشان کار کرده اند، ولی در میان تیم‌های مدعی نظیر فولاد، سپاهان، پرسپولیس و تراکتور باید بنشینیم و بازی هایشان را ببینیم و با بازی ما مقایسه کنیم. هنوز خیلی جای کار داریم، ولی تغییر به زمان نیاز دارد. مثلا من تیمم را آماده می‌کنم، ولی بازیکن پولش را می‌خواهد و همه کار‌های من با پول ندادن به بازیکنان و از بین رفتن تمرکز بازیکنان از بین می‌رود. من به هم به عنوان سرمربی تیم از هواداران انتظار دارم. تغییر با زدن کلید برق اتفاق نمی‌افتد. در این ۹ ماه ببینید تیمتان چه نتایجی گرفته و تیم‌های دیگر چه نتایجی گرفته اند؟ در بازی با نفت مسجد سلیمان بیشترین انتقاد به ما شده، ولی همین تیم، یقه تمام تیم‌های مدعی مثل فولاد و پرسپولیس را گرفته است.

هواداران استقلال از برنامه شما مطالبه دارند
فکری بار دیگر به برنامه فوتبال برتر و نقش آن در آرامش استقلال اشاره کرد و افزود: برنامه شما هم خیلی می‌تواند کمک کند. هواداران استقلال از شما مطالبه دارند. واقعا من از بیانیه باشگاه استقلال خبر نداشتم. من قبل از بیانیه با شما صحبت کردم و گلایه کردم. بعد از بازی پرسپولیس صحبت کردیم و گفتم که مهدی عبدی دو مدافع تیم ما را هل داده و خطاست. در مورد پنالتی هم حرف زدیم. مربی ما (آرش برهانی) می‌گوید این پنالتی است، ولی شما با تمام وجود می‌گفتید قبول ندارم. شما در همان صحنه پنالتی باید زمان برخورد توپ به دست را نشان می‌دادید.

*جنجال برسر چرایی شکل نگرفتن مناظره پرسپولیسی‌ها
در ادامه این مصاحبه تلویزیونی میثاقی بار دیگر توضیح داد که چرا امکان برپایی مناظره رسول پناه و یحیی گل محمدی فراهم نشده و در همین حین محمود فکری از میثاقی درخواست کرد که رسول پناه را بیاورید تا در مورد اتفاقات باشگاه پرسپولیس توضیح بدهد. سپس مجری برنامه فوتبال برتر بار دیگر توضیح داد که یحیی گل محمدی از حضور در این مناظره انصراف داد و دلیل شکل نگرفتن این مناظره در برنامه فوتبال برتر هم همین بوده است.
 
شما خودتان پرچم‌دار پرسپولیس هستید
فکری که در این قسمت از برنامه به طور واضح‌تر از تیمش حمایت می‌کرد و برنامه فوتبال برتر و مجری این برنامه را پرسپولیسی عنوان کرد، ادامه داد: فقط در این مورد نیست. موارد مختلفی هست که حق باشگاه استقلال تضعیف می‌شود. شما خودتان که پرچم دار پرسپولیس هستید؟ مگر آقای گل محمدی و دوستان دیگر همیشه در برنامه شما هستند؟ ولی شما همیشه حمایت می‌کنید. من حق می‌دهم به هواداران استقلال. من که شخصا برای شما و برنامه شما احترام قائلم، ولی استقلال هم میلیون‌ها طرفدار دارد. پرسپولیس شاید بیشتر طرفدار داشته باشد، ولی وقتی این دو تیم بازی دارند، حجم زیادی از مردم درگیر بازی‌های این دو تیم می‌شوند. در کشور‌های دیگر بخش خصوصی دارند، ولی در ایران تلویزیون دولتی است. به هر حال هر تیمی جذابیت برنامه را بالا می‌برد.  
 
*میثاقی: سعی‌مان این است شرایط برای همه برابر باشد
میثاقی مجری برنامه فوتبال برتر در ادامه سعی کرد با این توضیحات به سرمربی استقلال بگوید که برای او و برنامه اش تفاوتی میان تیم‌ها وجود ندارد: به هر حال ما تمام تلاشمان این است که برای استقلال و بقیه تیم‌ها این شرایط را فراهم کنیم. شما هم با انرژی مثبت می‌توانید به هواداران حس خوبی بدهید.
 
 
ملیچ اگر استقلال را دوست داشت، نباید می‌رفت
بخش بعدی این مصاحبه که حالا روند تندتری هم به دلیل کمبود زمان گرفته بود، به سوالات مردمی اختصاص پیدا کرد و از فکری در مورد شرایط میلیچ پرسیده شد که سرمربی استقلال در واکنش به این سوال اینطور پاسخ داد: خدمت طرفداران استقلال عرض کنم که میلیچ سال گذشته بازیکن تاثیرگذاری بوده و امسال هم این بازیکن در برنامه ما بوده است، ولی امسال از نظر فنی تمرکز نداشته و نمی‌دانیم موضوع چیست. برای من بحث اخلاقی و فنی مطرح است. ما اعلام عدم نیاز ندادیم. ما باید بالای ۳۰ بازیکن در طول داشته باشیم. خیلی از بازیکن‌ها شاید نیم فصل اول بازی نکنند، ولی در نیم فصل دوم بازی کنند. شاید خیلی از بازیکنان در ده بازی پایانی فصل بازی کنند. از آقای ملیلیچ هر جا استفاده نکردیم، بحث فنی بوده و در ادامه پولش پرداخت نشده و از ایران رفت. اخطاری هم داده بود و رفت. از طرفی بهانه آورده که فکری من را نمی‌خواهد. اینکه به خاطر عدم دریافت مطالباتش ایران را ترک کرد و رفت، کارش غیرحرفه‌ای بوده است. اگر می‌گوید استقلال را دوست دارد و این پیراهن را دوست دارد، باید می‌ماند. گلایه‌ای هم از مسئولان فوتبال ایران دارم؛ بازیکن خارجی اگر شکایت کند، پولش را می‌گیرد، ولی من از کلی از باشگاه‌ها طلبکار هستم، ولی اینطور برخورد نمی‌شود. این رفتار دوگانه باعث شرطی شدن مدیران ما شده و آن‌ها فکر می‌کنند، ندادن طلب بازیکن خارجی هم مثل ندادن طلب بازیکنان و مربیان داخلی است.
 
همین دوستان جای دیگر می‌شوند پوریای، ولی یا تختی ..
بخش بعدی صحبت‌های فکری در پاسخ به حضور فردی در تمرین استقلال مطرح شد که انتقادات زیادی را متوجه او کرد. او در واکنش به این سوال بیان کرد: اگر همین آدم و امثال او به تمرین تیم‌های دیگر بروند، همین دوستان می‌شوند پوریای، ولی حالا ... هر روز سر تمرین ما صد نفر دویست نفر می‌آیند. هواداران استقلال می‌آیند جلوی در استادیوم محل تمرین ما. یک سری از دوستانمان با پیشکسوتان به تمرین آمده بودند. چرا همین تیپ دوستان می‌روند سر تمرین تیم‌های دیگر می‌شوند پوریای، ولی یا تختی، ولی به ما که می‌رسد اینطور می‌شود. داستان همان اتاق فکر است که با هر اتفاقی ما را می‌زنند. من تایید نمی‌کنم چنین اتفاقی را، ولی اگر جای دیگر اتفاق می‌افتاد خیلی راحت رد می‌شدند.
 
از روی ما با بولدوزر رد شوید، ولی خوشحال نباشید
سرمربی استقلال ادامه داد: من ادعا ندارم آدم سالمی هستم، ولی متاسفانه کسانی که در فضای ورزشی سالم کار می‌کنند، مورد هجمه قرار می‌گیرند. با بولدوزر از روی ما رد شوید، ولی خوشحال نباشید که یک آدم سالم را می‌زنید. چون آدم سالمی را می‌زنید که در واقع با این کار خودتان را می‌زنید. از رسانه‌ها خواهش می‌کنم که از اخلاق سالم حمایت کنید. موضوعی در بازی با فولاد اتفاق افتاد و همه می‌گفتند چرا فکری این کار را کرده و آدم بد دهنی است، ولی گذر زمان خیلی چیز‌ها را ثابت کرد. رسانه‌ها باید به مربیانی که بی اخلاقی می‌کنند بپردازند. من در مصاحبه روز اولم گفتم؛ دوستی گفت قول قهرمانی می‌دهید و من گفتم قول قهرمانی نمی‌دهم، ولی همه دوستان را به رقابت اخلاق مدارانه دعوت می‌کنم. یک نفر به تمرین ما آمده و همه تیم ما را می‌خواهند اخراج می‌کنند. آن اتفاق برنامه ریزی نبوده، ولی اتفاقات بعد از این اتفاق برنامه ریزی شده است. فردا هم کمیته اخلاق یقه ما را می‌گیرد.
 
*شکوری: خوب نیست دوستان برای مناظره پرسپولیس زمان مشخص کنند
در شرایطی که زمانی از برنامه باقی نمانده بود، ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس برای پاسخ به اظهاراتی که در مورد این باشگاه در برنامه فوتبال برتر مطرح شده بود، روی خط آمد و ضمن تسلیت به مناسبت مرگ دلخراش مهرداد میناوند اینطور صحبت هایش را ارائه کرد: من برای آقای فکری احترام زیادی قائل هستم و او دوست من است، ولی وقتی منافع باشگاه به میان می‌آید، باید ما هم حرف هایمان را بزنیم. معمولا زیاد دیده نمی‌شود که در برنامه‌های تلویزیونی به صورت مستقیم در مورد تیم رقیب صحبت شود؛  اینکه چرا مدیرعامل ما نمی‌آید یا عضو هیئت مدیره ما یا مناظره برگزار نمی‌شود و. فکر می‌کنم اگر در مورد تیم رقیب صحبت کنیم، درست نیست. این یک چیز شخصی است و خودشان تشخیص می‌دهند که چه زمانی بیایند و صحبت کنند. اینکه یک شخص یا تیم دیگر مشخص کند، چه زمانی مناظره انجام شود، خوب نیست. به نظرم بهتر است هر ۱۵ تیم دیگر لیگ برتر تمرکزشان را روی کار خودشان بگذارند. امیدوارم مثل ما همه تیم‌ها تمرکز را روی کار خودشان بگذارند.
 
پرسپولیس لیگ را به هم ریخته است
پس از اینکه صحبت‌های کوتاه ابراهیم شکوری خاتمه پیدا کرد و او خداحافظی کرد، محمود فکری با ادبیات تندتری به انتقاد از باشگاه پرسپولیس پرداخت و بخش پایانی صحبت هایش را چندان دوستانه خاتمه نداد. او در واکنش به حرف‌های معاون باشگاه پرسپولیس بیان کرد: بله کاملا حرف‌های آقای شکوری درست است. من خدمت ایشان عرض سلام و ادب دارم. وقتی صحبت می‌کنیم زیر و رو کشیدن ندارد و درست نیست که بگوییم تیم خاص. باید بگوییم خیلی از تیم پرسپولیس حمایت شده است. پرسپولیس لیگ را به هم ریخته است؛ خودش هر هفت روز بازی می‌کند و ما باید ۵ روز یکبار بازی کنیم، ولی نمی‌توانم بگویم مثلا آث میلان برنامه لیگ ما را به هم ریخته است. زمانی که استقلال دو ستاره گرفت، پرسپولیس آرزوی گرفتن یک ستاره را داشت، بعد ایشان (اشاره به یکی از مصاحبه‌های ابراهیم شکوری) می‌گویند به اعتبار ما یک سری تیم‌ها به آسیا رفته اند. وقتی استقلال در آسیا بوده، پرسپولیس و آقای شکوری کجا بوده اند؟

من به عنوان سرمربی، مدیر و معاون تیم باید جلوی مسائل را بگیریم. آقای شکوری گفته به خاطر تیم ما یک سری تیم‌ها رفته اند آسیا. زمانی که من فینال آسیا بازی کرده ام و استقلال فینال بوده، آقای شکوری کجا بوده است. زمانی که استقلال ستاره آورده می‌گویند، زمین خاکی بوده است. در همان فینال مقابل جوبیلو ما ۲۰ موقعیت داشتیم، ولی نشد و نتیجه آنطور رقم خورد. ما ۴ فینال آسیا را تجربه کرده ایم. اصلا از کری خواندن خوشم نمی‌آید. من سال گذشته گفتم، چون پرسپولیس ۱۰ امتیاز جلو است حقش است که قهرمان شود، ولی نباید کری خواند. الان مشکل ما و خیلی از تیم‌ها با پرسپولیس است و نظم لیگ به خاطر این تیم به هم خورده است. باز هم می‌گویم در خیلی از ۱۳ بازی در بحث داوری مشکل داشته ایم و اشتباهات داوری علیه استقلال بوده است. در پایان من و هوادران استقلال از برنامه فوتبال برتر می‌خواهیم که از باشگاه استقلال و حقش دفاع کنید.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
شاهین33
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
0
1
اولین باری که یک تیم به مسابقات باشگاهی آسیا رفت پرسپولیس بود (آن موقع یدنیا نیامده بودی). صبح رسید بانکوک عصر بازی کرد!!!!!!!!!!!!!
شما اولین دوره که حق پیکان(همان شاهین و پرسپولیس) را خوردید و تو مسابقات چهار جانبه اول شدید انهم تو ایران و با یاران کمکی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!