سازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد که ۹۸ نفر از اعضای از نمایندگان مجمع عمومی این سازمان در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار " بررسی بیشتر برای خرید واکسن مطمئن و معتبر کرونا" شدند.

کد خبر: ۸۱۱۴۲
۲۱:۱۳ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.
دیدارنیوز - متن این نامه که در کانال سازمان نظام پزشکی ایران منتشر شده بدین شرح است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراماً بدینوسیله درخواست ۹۸ نفر از نمایندگان مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور به‌عنوان نماینده‌ی جامعه‌ی پزشکی شهرهای مختلف کشور جهت خرید واکسن مطمئن و معتبر کرونا تقدیم می‌شود، مستدعی است اقدام لازم را مبذول فرمائید.

در شرایطی که بیماری کرونا خانواده‌های بسیاری را سوگوار و ما را در ماتم هم‌قطاران خود سیاه‌پوش کرده است، خرید این واکسن که تأییدیه‌های حداقلی جهانی را طی نکرده و اثربخشی و بی‌خطربودن آن در کشور تولیدکننده نیز با ابهام و اعتراض مواجه است را به‌دلایل زیر غیرموجه و خطرآفرین می‌دانیم و به حکم وظیفه‌ی انسانی و شرعی خود خدمت شما یاد‌آور می‌شویم:

 الف: اطلاعات شفافی از مراحل تحقیق و ساخت واکسن اسپوتنیک V در دسترس نیست.
ب: واکسن اسپوتنیک V توسط هیچ یک از منابع معتبر جهانی تأیید نشده است و اثربخشی و بی‌خطری آن توسط مجامع جهانی و حتی شخصیت‌های علمی ستاد کرونا مورد تشکیک قرار گرفته است.
 ج: مدارک و مستندات و دلایل تأیید این واکسن در اختیار صاحب‌نظران جامعه‌ی پزشکی قرار نگرفته است.  

بدیهی است جامعه‌ی پزشکی کشور پس از یک سال تلاش، چشم‌انتظار تدبیر و اقدامی عاجل برای واکسیناسیون سراسری با واکسنی معتبر که روند علمی و معقول تأیید و تهیه را طی کرده باشد است و انتظار دارد که با درنظرگرفتن جمیع شرایط نسبت به خریداری بهترین واکسن‌های موجود دنیا از شرکت‌های چندملیتی اقدام شود. 
جامعه‌ی پزشکی و مردم ایران هرگونه تعلل، تأخیر، ملاحظه‌کاری و مسامحه در این زمینه را غیرقابل‌قبول، نابخشودنی و تحمل‌ناپذیر می‌داند.

ما اعضای مجمع عمومی سازمان به‌عنوان نمایندگان جامعه‌ی پزشکی نگرانی خود را نسبت به نحوه‌ی انتخاب، تائید و خرید واکسن موسوم به اسپوتنیکV ساخت کشور روسیه اعلام می‌داریم‌.

با آرزوی تندرستی و توفیق

نمایندگان مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: