ریس کل بیمه مرکزی:

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان نسبت به سایر استان ها پایین است و هدف از حضور ما در این استان جهش صنعت بیمه در این استان است.

کد خبر: ۸۱۰۹۰
۱۲:۱۲ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.

ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان نسبت به سایر استان ها پایین است

 

دیدارنیوز_اهواز | غلامرضا سلیمانی امیری عصر شنبه ( ١١ بهمن) در آیین افتتاح شعبه انقلاب بیمه آسیا در اهواز، اظهار کرد: ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است و بررسی های انجام شده نشان می‌دهد که شرکت های صنعتی بزرگی هستند حق بیمه آنها در تهران صادر می‌شود.

وی افزود: اگر شرکت های صنعتی استان خوزستان را که در تهران بیمه نامه آنها صادر می‌شود را محاسبه کنیم میانگین آنها از ٠/٨ درصد بالاتر می‌آید.

وی با بیان اینکه شرکت بیمه آسیا دومین شرکت کشور در بخش بیمه ای است، اظهار کرد: امروز در استان خوزستان شاهد این هستیم که باید در بخش بیمه ای خدمت به جهش تولید داشته باشیم.

سلیمانی تشریح کرد: بیمه آسیا جز شرکت های خوب ما است که با ٧٧ کارمند و ١٧٧ نفر به عنوان نمایندگی در این بیمه مشغول هستند که یکی از برنامه های بیمه آسیا باید توسعه نمایندگی باشد و زمانی که از شرکت های بیمه ای صحبت میکنیم یکی از شرکت های خوب موفق و خوش‌نام بیمه آسیا است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه جهت بالا بردن ضریب نفوذ بیمه در استان خوزستان باید شعب های بیشتری ایجاد کنیم عنون کرد: امروز از نزدیک وضعیت را بررسی کردیم و افتتاح چند شعبه را در برنامه خود داشتیم و باید نمایندگی های فروش را بالاتر ببریم که انشالله ضریب نفوذ در استان خوزستان بالاتر برود.

سلیمانی با بیان اینکه آیا می‌توان از بورس به عنوان دریچه رونق صنعت بیمه انتظار داشت؟ تصریح کرد: یکی از روش های افزایش ضریب نفوذ استفاده از بازار سرمایه است که به عبارتی دیگر از طریق لینک کردن بیمه نامه زندگی به بازار سرمایه می‌توان رشد ضریب نفوذ بیمه ای انجام داد که در این خصوص از بیمه زندگی در غالب طرح برنامه رشد انجام خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه باید جهشی در خصوص افزایش ضریب بیمه در استان خوزستان داشته باشیم گفت: حضور مدیران شرکت های بیمه ای در استان به همین منظور است و طبق بررسی های انجام شده مشخص شد که در استان خوزستان باید نسبت به بالا بردن ضریب نفوذ بیمه ای تلاش کرد.

سلیمانی با بیان اینکه استان های دیگر نیز در تهران بیمه نامه صادر میکنند اما ضریب آنها بالاتر است، عنوان کرد: استان خوزستان در ضریب نفوذ بیمه عقب است و اصلا نباید قانع باشیم و انتطار بر این است که شورای هماهنگی پیشنهاد و طرح جدیدی داشته باشد.


وی گفت: باید در کل کشور جهش داشته باشیم، و به طور کلی در صنعت بیمه کاستی هایی وجود دارد و نسبت به ٧ درصدی که در سطح جهان است پایین تر هستیم که در این خصوص نیز به جهش نیاز داریم.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: ٣٠ درصد ظرفیت بیمه در کشور در حال استفاده است و این یک هشدا است که فقط ٣٠ درصد از ظرفیت صنعت بیمه استفاده می‌شود. ٧٠درصد دیگر نیز می‌تواند وارد صنعت بیمه شود اما هنوز فکری برای آن نشده که جهش واقعی باید در صنعت بیمه ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: در استان خوزستان بخصوص در شرکت های بیمه ای باید جهش بیمه ای داشته باشیم و دلیل سفر ما به این استان این است که آیا مشکل در بخش فرهنگ، قوانین، اقتصاد، یا در شرکت های بیمه ای است؟

سلیمانی در خصوص مشکلات بیمه ای گفت: در بخش های درمان، بیمه زندگی، بیمه آتش سوزی و بیمه های مسئولیت نیز جا برای رشد وجود دارد و باید تلاش خود را انجام دهیم که این تلاش در بخش بیمه ای در استان خوزستان جهش ایجاد می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: