فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور خبر داد

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور از دستگیری فردی با نام مستعار پوآرو که اقدام به آموزش گنج‌یابی و دفینه‌یابی در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

کد خبر: ۸۰۹۸۹
۱۰:۴۱ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

سردار امیر رحمت الهی گفت: در تیرماه سال جاری شخصی با اسم مستعار پوآرو با تبلیغ در فضای مجازی با عنوان آموزش گنج‌یابی و دفینه‌یابی ضمن تجمیع افراد زیادی با خودرو در منطقه‌ای در حوالی شهر اصفهان اقدام به آموزش عملی گنج‌یابی کرده که خوشبختانه با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و با همکاری نیروی انتظامی در مرحله نخست سه نفر در محل آموزش دستگیر و تحویل دادگاه بخش جرقویه شدند، اما متأسفانه شخص اصلی متواری و پرونده همچنان مفتوح بود.

وی افزود: فرد مذکور دوباره در فضای مجازی اقدام به تبلیغات در این خصوص کرد تا فالوور جذب کند، بدین منظور به تمامی نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی در سراسر کشور اعلام شد با این موضوع برخورد قانونی انجام شود.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه به محض انتشار تبلیغات این فرد در فضای مجازی، ضمن انجام تحقیقات گسترده در شهرستان جوانرود، شکایتی را علیه نامبرده تنظیم کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه در دادگاه جرقویه پرونده‌ای برای این فرد با هویت پوآرو تشکیل شده بود، موضوع به پلیس امنیت مرکز استان اصفهان برای دستگیری این فرد ارجاع شد.

سردار رحمت الهی اظهار داشت: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، نامه‌ای را برای دادگاه بخش جرقویه تنظیم و به دادگستری و دادستانی استان اصفهان نیز ارسال شد تا موضوع با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های زیاد یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کرمانشاه و مراجع امنیتی و قضائی شهرستان جوانرود طی چند روز گذشته این فرد دستگیر شد و پیگیری‌های قانونی برای رسیدگی به پرونده ادامه دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: