تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

رییس مجلس شورای اسلامی در بازید از مجتمع غنی سازی فردو در استان قم تصریح کرد: در غنی سازی ۲۰ درصد و هم در زمانبندی از برنامه جلوتر هستیم.

کد خبر: ۸۰۹۳۰
۱۳:۳۸ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

قالیباف: در غنی سازی ۲۰ درصد از برنامه جلوتریم

 

دیدارنیوز ـ محمدباقر قالیباف که به اتفاق هیات همراه روز پنجشنبه از مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی (فردو) بازدید کرد، گفت: در غنی سازی اورانیوم بسیار جلوتر از برنامه زمانبدی شده هستیم.

رییس مجلس افزود: این نوید را به مردم عزیز کشورمان می‌دهم که اگر بحث مربوط به غنی سازی ۲۰ درصد ۱۲۰ کیلو در سال بود، در همین زمان کمتر از یک ماه متخصصان توانستند ۱۷ کیلو غنی سازی کنند یعنی از جهت زمان بندی نیز جلوتر هستیم.

وی اظهار داشت: نصب سانترفیوژ‌های IR ۲ m نیز مسیر خودش را طی می‌کند؛ بخشی از آن نصب شده و بخشی هم در حال نصب است.
 
 

قالیباف با تاکید بر اهمیت صنعت صلح آمیز هسته‌ای در روند توسعه کشور‌ها از جمله برای ایران از همه متخصصان و دست اندرکاران این بخش قدردانی کرد.

وی همچنین گفت که از طرف خود و نمایندگان مجلس از دولت به خاطر اجرای مرحله به مرحله و بدون درنگ و هم در موضعگیری هم در عمل، قانون هسته‌ای مصوب مجلس تشکر می‌کند.

رییس مجلس افزود: در این خصوص بویژه از سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه که گام‌های جدی و اساسی برداشتند، قدردانی می‌کنم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان گفت: گروه پنج بعلاوه یک به وظایف خود در چارچوب برجام عمل نکرد به همین دلیل ما هم هیچ وظیفه‌ای برای انجام تعهدات مذکور نداریم.

وی تاکید کرد: هر وقت آن‌ها به تعهدات خود عمل کنند، یعنی تحریم‌ها از جمله در فروش نفت و مسائل بانکی و تجارت رفع شد، در چنین شرایطی با ارایه گزارش به مجلس شورای اسلامی، بر اساس همان مواد ۳۶ و ۳۷ برجام، به این توافقنامه بر می‌گردیم و به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: