در دفاع از تمامیت ارضی؛

وزارت دفاع چین به جریان‌های جدایی طلب تایوان و کشور‌هایی که در امور داخلی پکن مداخله می‌کنند هشدار داد که هرگونه تلاش برای خدشه دار کردن تمامیت ارضی چین را با جنگ پاسخ خواهد داد.

کد خبر: ۸۰۹۲۹
۱۳:۳۳ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

چین، تایوان را به جنگ تهدید کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از رویترز، چین امروز پنجشنبه به تایوان هشدار داد که «جدایی طللبی مترادف جنگ است» و اقدامات نیرو‌های مسلح چین نیز پاسخی است به فعالیت‌های تحریک آمیز و مداخله‌جویانه کشور‌های خارجی.

به گفته «وو کیان» (Wu Qian) سخنگوی وزارت دفاع چین، تایوان بخشی جدایی ناپذیر از این کشور است و فعالیت‌های نظامی که در تنگه تایوان انجام می‌شود؛ در راستای حراست از تمامیت ارضی چین قابل ارزیابی است.

اشاره وی به پرواز همزمان ۱۲ جنگنده و بمب‌افکن هسته‌ای چین در حریم هوایی تایوان است که روز شنبه رخ داد.

هشدار وی خطاب به جریان‌های جدایی طلب تایوان و مداخله جویان خارجی در حالی است که ناوگروه تهاجمی «تئودور روزولت» آمریکا وارد آبراه راهبردی دریای چین جنوبی شده است.

وزارت دفاع چین در واکنش به این تحولات، به صراحت هشدار داد: به آن عناصر تایوانی که داعیه استقلال طلبی دارند؛ همان‌ها که با آتش بازی می‌کنند؛ هشدار می‌دهیم که استقلال مترادف جنگ است.

این اخطار در حالی است که روز گذشته، آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت جدید آمریکا مدعی شد: واشنگتن ادعا‌های ارضی پکن در دریای چین جنوبی را رد می‌کند و از کشور‌های آسیای جنوب شرقی که در برابر فشار‌های چین ایستادگی می‌کنند، پشتیبانی می‌کند.

وی پیشتر هم در جلسه استماع کنگره مدعی شده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، درباره چین حق داشته است!
 
منبع: مهر
برچسب ها: چین تایوان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: