معاون مطبوعاتی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل در گفت و گویی به ادعای وزیر امور خارجه جدید آمریکا درباره نقض تعهدات برجامی توسط ایران واکنش نشان داد.

کد خبر: ۸۰۹۰۸
۱۱:۰۶ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

علیرضا میریوسفی:آمریکا از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ تخطی کرده است، نه ایران

 

دیدارنیوز ـ به نقل از هفته نامه نیوزویک، علیرضا میریوسفی معاون مطبوعاتی هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل در گفتگو با نیوزویک و در واکنش به ادعای آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه جدید آمریکا درباره نقض برجام از سوی ایران، گفت که آمریکا نه تنها تعهدات هسته‌ای‌اش را نقض کرده بلکه از قطعنانه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیز تخطی کرده است.

وی گفت: دولت جدید آمریکا نیز مانند دولت پیش از خود، در حال تخطی از تعهدات مقرر شده اش در برجام (توافق هسته ای) و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

او در ادامه بیان کرد: همان طور که ظریف؛ وزیر امور خارجه و روانچی؛ سفیر در اظهارات اخیرشان بیان کرده‌اند، ما همیشه گفته‌ایم که آمریکا به عنوان طرفی از توافق که نه تنها از برجام بلکه از قطعنانه ۲۲۳۱ تخطی کرده است و این خود تخطی از قوانین بین المللی است، باید به هر دوی آن‌ها پایبند باشد تحریم‌هایی را که اعمال کرده است، لغو کند.

معاون مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل ادامه داد: ایران از توافق تخطی نکرده است، فقط طبق پاراگراف ۳۶ آن عمل کرده است که به ایران اجازه می‌دهد در مواجهه با عدم پایبندی مستمر تز طرف دیگر اعضای توافق، اقداماتی چاره ساز انجام دهد.

بر اساس این گزارش، اظهارات میریوسفی در پی این. مطرح می‌شود که بلینکن در نشست خبری خود با ادعای نقض برجام از سوی ایران، گفت: بایدن (رئیس جمهور جدید آمریکا) بسیار شفاف است. اگر ایران به تعهدات خود ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، آمریکا نیز برمی‌گردد.

او ادامه داد: اگر ایران به برجام برگردد و پایبند باشد، ما یک تیم تخصصی برای گفتگو درباره بازگشت به این توافق تشکیل می‌دهیم. آن زمان همراه با متحدان خود از برجام به عنوان سکویی برای حل موضوعات دیگر استفاده خواهیم کرد. اما تا آن زمان فاصله زیادی وجود دارد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: