خبرگزاری رسمی کره شمالی وزیر دفاع ژاپن را به خاطر اظهارات اخیرش درباره رژه نظامی که اخیرا در پیونگ‌یانگ برگزار شده بود قویا محکوم کرد و گفت، توکیو فقط آشوب و هیاهو به پا می‌کند و خصومت و دشمنی علیه کره شمالی را تحریک می‌کند.

کد خبر: ۸۰۸۷۶
۱۵:۰۳ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

انتقاد از وزیر دفاع ژاپن در خبرگزاری کره شمالی

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی اواسط ژانویه یک رژه نظامی بزرگ در مرکز پیونگ‌یانگ برگزار کرد و یک موشک بالستیک جدید که از زیر دریایی پرتاب می‌شود و دیگر تسلیحات نظامی را به نمایش گذاشت.

"نوبو کیشی"، وزیر دفاع ژاپن اخیرا گفت: توکیو در تلاش است تا اطلاعات مربوط به تسلیحات رونمایی شده در جریان این رژه را جمع‌آوری و تحلیل کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA در گزارشی اعلام کرد: اخیرا وزیر دفاع ژاپن گفت توکیو نهایت تلاش خود را در جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مربوط به اقدامات نظامی کره شمالی انجام می‌دهد. این چیزی نیست جز فریاد و هیاهوی آن‌هایی که از قدرت نظامی بی‌همتای کره شمالی که به سرعت در حال توسعه است، می‌ترسند.

در ادامه این گزارش آمده است: ژاپن که به اقدامات شرورانه علیه کره شمالی متوسل شده است، در تمام طول سال با ماهواره و دیگر ابزار‌های اطلاعاتی از کره شمالی جاسوسی می‌کند و مجددا یک آشوب و بلا به پا کرده و خصومت و دشمنی علیه کره شمالی را تحریک می‌کند. مشخص است که این انگیزه باطنی ژاپن است.

این خبرگزاری افزود: مرتجعین ژاپنی و سایر مخربان صلح چنین اظهارات مزخرفی را به خاطر نگرانی از تلاش‌های پیونگ‌یانگ برای تقویت توانایی‌های دفاعی خود به منظور دفاع از تمامیت ارضی، حق حاکمیت و حق وجود و توسعه کره شمالی مطرح می‌کنند.

خبرگزاری کره شمالی تصریح کرد: به ژاپن توصیه می‌شود که با روند زمانه روبرو شود و رفتارش را اصلاح کند.

کره شمالی با حساسیت بسیار زیادی به تلاش‌های خارجی برای نظارت بر نشانه‌های یک رژه نظامی واکنش نشان داده است.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: