رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تصویب لایحه تحقق شهر بیدار گفت: این طرح قرار است در چند نقطه از پایتخت که دچار شب مردگی است، اجرا شود.

کد خبر: ۸۰۷۷۲
۱۴:۲۱ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

هاشمی: طرح شهر بیدار تنها در چند نقطه تهران اجرا می‌شود

 

دیدارنیوز ـ محسن هاشمی روز سه شنبه پس از پایان دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای پنجم شهر تهران به خبرنگاران توضیح داد: امروز جلسه پرباری داشتیم و چند طرح عوارضی یک فوریتی که باید تا ۱۵ بهمن بررسی می‌شد، تصویب گردید.

وی ادامه داد: ۲ طرح و لایحه هیجانی نیز داشتیم که یکی تهران بیدار یا همان زیست شبانه و دیگری ارائه تخفیف در عوارض شهرسازی به ساخت هتل بود.

هاشمی با اشاره به اینکه، براساس مصوبه تحقق شهر بیدار تهران، فضا‌های مناسبی از چند نقطه از شهر که شب مردگی دارد برای اجرای این طرح انتخاب شده است، گفت: هدف از اجرای طرح شهر بیدار تهران بیشتر فرهنگی است.

رئیس شورای شهر تهران در مورد امکان رد لایحه تحقق شهر بیدار در فرمانداری گفت: در نظر داشته باشید که این لایحه به چند نقطه در پهنه‌های شهر محدود می‌شود؛ از سوی دیگر این لایحه در هیات تطبیق مطرح می‌شود و آن‌ها نظراتشان را می‌دهند و اعضی شورا بررسی می‌کنند.

استفاده از فضا‌های عمومی شهر به نفع شخصی جرم است
هاشمی همچنین گفت: اینکه برخی مغازه داران اجازه پارک حاشیه‌ای در مقابل مغازه خود را به شهروندان نمی‌دهند، غیرقانونی است و متاسفانه شهرداری و نیروی انتظامی در این زمینه اقتدار لازم را ندارند.

وی تاکید کرد: این موضوع باید جدی گرفته شود چرا که طبق قانون کسی حق ندارد از فضای عمومی شهر نفع شخصی ببرد و باید اقتدار در این زمینه به وجود بیاید.

هاشمی یادآور شد: برخی ارگان‌های دولتی و خصولتی و شماری مغازه داران مرتکب این تخلف می‌شوند، اما چون برخی جرم‌ها بسیار به وقوع می‌پیوندد، عادی انگاری می‌شود.

شهرداری سند اکثر معابر شهر را دارد
رئیس شورای شهر تهران درباره سند خوردن بزرگراه همت به نام شهرداری نیز گفت: شهرداری تهران سند اکثر معابر شهر را دارد، اما برخی بعدا می‌آیند و روی اسناد شکایت کرده و ایجاد شک و تردید می‌کنند؛ الان برخی جا‌ها در شهر وجود دارد که یک دفعه موقوفه فرض می‌شود و می‌آیند و شکایت می‌کنند، اما بخش حقوقی شهرداری این موارد را به جد پیگیری می‌کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: