مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان با بیان اینکه «فیروز» چهار یوزپلنگ دیگر را به توران بیارجمند شاهرود کشاند، گفت: تصاویر دوربین تله‌ای رویت پنج یوز را تایید کرده‌اند.

کد خبر: ۸۰۶۹۳
۱۱:۲۰ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

پورنوگرافی به مثابه افیون

پورنوگرافی به مثابه افیون

انتشار کلیپی از یک خواننده پاپ با بازی یک پورن استار بحث داغ این روزهای فضای مجازی و حقیقی است. گزارش حاضر اما به دنبال پاسخ به این سوال است که چرا تماشای پورنوگرافی در جامعه ایران در حال رواج...
«فیروز» ۴ یوزپلنگ دیگر را به توران کشاند
 
 
دیدارنیوز ـ امیر عبدوس ضمن بیان اینکه بررسی تصاویر دوربین‌ها نشان می‌دهد که یوز نر معروف پارک ملی توران یعنی فیروز و یوز مادر خانواده به نام تلخاب که خردادماه امسال با سه توله‌اش مورد شناسایی قرار گرفته بودند در یک نقطه و به فاصله یک روز تصویربرداری شدند، ابراز داشت: مشاهده این دو یوز نر و ماده در یک نقطه احتمال تلاقی این دو و انجام جفت‌گیری و بارداری مجدد مادر خانواده را بالا می‌برد. او ضمن بیان اینکه این مادر ٢٤ آذرماه امسال نیز به همراه سه توله‌اش در نقطه دیگری که فیروز هم در آنجا تردد دارد نیز مشاهده شده بود، افزود: دوربین‌های تله‌ای منطقه همه این وقایع را ثبت و کار تحقیقاتی پیرامون آن در حال انجام است. مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان با بیان اینکه درخت خاصی همیشه محل علامت‌گذاری فیروز بود و تقریبا در تمام سال فقط فیروز در اینجا مشاهده می‌شد، ابراز داشت: طی چند روز گذشته این مکان شاهد حضور یوز دیگری به نام فِقِه بوده است. فقه تا به حال همیشه تنها دیده شد و جنسیتش هنوز برای ما مشخص نیست، اما علامت‌گذاری او در محل همیشه فیروز موضوع قابل ملاحظه‌ای است که ذهن ما را شدیدا درگیر احتمال ماده بودنش می‌کند. عبدوس ضمن بیان اینکه جز فقه سه یوز دیگر هم به محل علامت‌گذاری فیروز آمدند، تصریح کرد: ساعت ١١ شب اول دی‌ماه ٩٩ یک یوز و در ششم دی‌ماه نیز دو یوز در ساعت‌های پنج و نیم صبح و هشت و نیم شب به محل دائمی علامت‌گذاری فیروز آمده‌اند که هر سه تصویر از سمت چپ بدن آنهاست و تاکنون تصویری از آن‌ها نداشتیم. او با بیان اینکه احتمال دارد هر یک از آن‌ها جدید یا اینکه یوز‌هایی باشند که از سمت چپ بدن‌شان تصویر نداشتیم، افزود: به هر حال سه شناسنامه با کد‌های ١٢ و ١٣ و ١٤ برای آن‌ها ایجاد شد که با ثبت تصاویر بعدی بتوان با اطمینان بیشتری در موردشان اظهارنظر کرد. مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان در پاسخ به این پرسش که نامگذاری‌ها از کجا می‌آیند، اضافه کرد: واقعیت اینکه هنوز یوز‌های شناسایی شده نامگذاری نشدند آن‌ها را با نام مکانی که اولین‌بار دیده شده‌اند، ثبت کرده‌ایم. دهانه فِقِه نام محلی است که اولین‌بار فِقِه را دیده بودیم، در آینده نام‌های برازنده‌ای برای‌شان انتخاب خواهیم کرد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: