کد خبر: ۸۰۶۳۲
۱۰:۴۲ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

داستان سفرهای نوروزی؛ سفر شخصی ممنوع!

سفرهای نوروزی یکی از سوالات بزرگ این روزهاست. به نظر می‌رسد که ستاد ملی کرونا در پی ممنوعیت سفرهای شخصی است در عین حال امکان فعالیت محدودی را برای فعالان صنعت گردشگری فراهم ساخته است.
بایدن زودتر به برجام بازگردد
ترجمه اختصاصی دیدار از مقاله ولی نصر

بایدن زودتر به برجام بازگردد

مقاله ولی نصر در نشریه فارین افرز بر این نکته تاکید دارد که جو بایدن باید ابتکار عمل را به دست گیرد و نخستین گام را احیای برجام بردارد.
پورنوگرافی به مثابه افیون

پورنوگرافی به مثابه افیون

انتشار کلیپی از یک خواننده پاپ با بازی یک پورن استار بحث داغ این روزهای فضای مجازی و حقیقی است. گزارش حاضر اما به دنبال پاسخ به این سوال است که چرا تماشای پورنوگرافی در جامعه ایران در حال رواج...
دیدارنیوز - سید کمال‌ سجادی گفت: اگر رئیسی صلاح را در کاندیداتوری بداند، به طور حتم مشکل حل می‌شود و همه از ادامه رقابت انصراف خواهند داد. اما اگر ایشان نیاید، انواع و اقسام کاندیداهای بلندقد و کوتاه‌قد وارد صحنه خواهند شد تا خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰، جریان اصولگرایی همه چیز را به نفع خود می‌بیند. شرایط سیاسی و اقتصادی، مشکلات معیشتی و اجتماعی و رویکردهای شورای نگهبان کار را به جایی رسانده که بسیاری از تحلیل گران برگزاری یک انتخابات سرد را پیش بینی می‌کنند. تجربه سیاسی در ایران نشان داده که برگزاری انتخابات به این شکل زمینه را برای پیروزی یک اصولگرا فراهم خواهد کرد. هر چند اصولگرایان همچنان از مشکل و دغدغه وحدت و فرار از چندپارچه بودن رنج می‌برند.

سید کمال‌ سجادی، فعال سیاسی اصولگرا، گفت: اصولگرایان در دهه ۹۰ دو تجربه مشخص درباره نحوه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری داشتند. در سال ۹۲ با چند کاندیدا شرکت کردیم و به همین دلیل رأی‌هایمان که اتفاقاً کم هم نبود، چندپاره شد و رقابت را به رقیب باختیم. اما در خلال انتخابات سال ۹۶ آقای قالیباف چند روز مانده به رأی‌گیری به نفع آقای رئیسی کنار رفت و همه پشت سر کاندیدای واحد قرار گرفتند که نتیجه‌اش به ثبت رسیدن ۱۶ میلیون رأی به نام کاندیدای اصولگرا شد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه گفت: به نظر می‌رسد عقلای قوم از ناکامی در سال ۹۲ و نتیجه کسب‌شده در سال ۹۶ درس گرفته‌ باشند و تلاش‌های لازم را برای اتحاد و معرفی کاندیدای واحد به کار گیرند. در همین راستا جامعه روحانیت مبارز شورای وحدت را تشکیل داده است و بسیاری از احزاب هم بنا را بر همکاری گذاشته‌اند. به همین دلیل امید زیادی داریم تا نامزدهای اصولگرایی به نفع کاندیدای شاخص کنار بروند.

او ادامه داد: درباره اینکه آقای رئیسی به انتخابات ورود کند یا نه هنوز نمی‌توان چیزی گفت، اما اگر ایشان صلاح را در کاندیداتوری بداند، به طور حتم مشکل حل می‌شود و همه از ادامه رقابت انصراف خواهند داد. اما اگر ایشان نیاید، انواع و اقسام کاندیداهای بلندقد و کوتاه‌قد وارد صحنه خواهند شد تا خودشان را در معرض رأی مردم قرار دهند.

این فعال سیاسی اصولگرا توضیح داد: مشخصاً درباره آقای قالیباف هم شاید اظهارنظرات زیادی مطرح شود، اما با در نظر گرفتن اینکه ایشان یک بار به نفع آقای رئیسی کنار کشیده است، می‌توانیم امیدوار باشیم این بار هم کنار بکشد تا همه اصولگراها تمام‌قد برای رئیس‌جمهور شدن آقای رئیسی تاثیرگذاری مثبتی داشته باشند.

سید کمال سجادی در پایان گفت: اتحاد برای اصولگرایان به قدری واجب است که کوتاهی در راه یکی شدن به هیچ وجه توجیه‌پذیر نخواهد بود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: