«سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه و «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور روز پنجشنبه در نشستی در خصوص مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی با محوریت مسائل خاورمیانه و رویکرد احتمالی دولت بایدن در قبال مسائل این منطقه رایزنی کردند.

کد خبر: ۸۰۴۵۹
۱۵:۱۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

رایزنی مسکو و تهران درباره رویکرد احتمالی دولت بایدن در خاورمیانه

 

دیدارنیوز ـ وزارت خارجه روسیه در گزارشی در مورد دیدار جلالی و ورشینین خاطرنشان کرد:دو طرف در مورد برخی مسائل مهم همکاری‌ها بین ایران و روسیه در سازمان ملل و در سایر مجامع بین المللی و منطقه‌ای رایزنی و تبادل نظر کردند.

تاکید بر تداوم رایزنی‌ها و همکاری‌های بین دو کشور در زمینه مسائل منطقه‌ای مورد بحث در شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله سوریه، یمن، لبنان، لیبی، حقوق بشر از محور‌های دیگر این نشست بود.

سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه همچنین نسبت به استمرار تماس‌ها و دیدار‌های خود در این خصوص ابراز تمایل کردند.

در گزارش وزارت خارجه روسیه نوشته شده است، مسکو و تهران برای حل و فصل مسائل خاورمیانه رویکرد‌های مشترک یا نزدیک دارند و همکاری دو کشور از جمله باعث تثبیت اوضاع سوریه و قلع و قمع گروه تروریستی داعش در این کشور و عراق شد.

همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو در باره دیدار جلالی و ورشینین اعلام کرد: در این ملاقات طرفین در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی از جمله سوریه (کمیته قانون اساسی سوریه، فرمت استانه، آوارگان و پناهندگان سوری) یمن، لبنان، حقوق بشر و رویکرد احتمالی آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن در قبال خاورمیانه گفتگو و تبادل نظر کردند.

جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا دیروز سوگند یاد کرد. وی اعلام کرده که سیاست‌های جدیدی در قبال سایر کشور‌ها در پیش خواهد گرفت.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: