سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت، در حال حاضر درباره تماس تلفنی احتمالی میان رئیس جمهور جدید آمریکا و همتای روسی‌اش هیچ چیزی برای اعلام وجود ندارد.

کد خبر: ۸۰۴۵۰
۱۴:۲۶ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم نقطه‌ای و ماهانه بهمن تکان دهنده بود. شاهد فوران تورمی، صف‌های پرتعداد برای خرید اقلام اساسی است. با این حال برخی از سناریو‌های احتمالی ۱۴۰۰ می‌گوید می‌توان به تعدیل تورم امیدوار بود.

برنامه‌ای برای تماس میان بایدن و پوتین وجود ندارد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "جن ساکی"، سخنگوی کاخ سفید گفت: نخستین تماس‌های تلفنی جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا با رهبران خارجی، با شرکا و متحدان آمریکا خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای برقرای تماس تلفنی میان جو بایدن و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وجود ندارد که بخواهم به شما اطلاع دهم.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که روی کار آمدن بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا برای روسیه چه معنی خواهد داشت، گفت: روسیه مثل همین صد‌ها سالی که زندگی کرده، به زندگی خود ادامه خواهد داد و به برقراری روابط خوب با آمریکا ادامه می‌دهد. اگر واشنگتن نیز همین خواسته سیاسی را داشته باشد، دیگر همه چیز به بایدن و تیمش بستگی دارد.

پیش‌تر پوتین درباره آشوب‌های سیاسی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته بود: روسیه آماده است با هر کسی که وارد کاخ سفید می‌شود، همکاری کند. ما با هر کسی که اعتماد مردم آمریکا را در اختیار دارد، همکاری می‌کنیم.

این در حالی است که ساکی اعلام کرده نخستین تماس بایدن با یک رهبر خارجی، با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در روز جمعه خواهد بود.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: پوتین بایدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: