تیتر امروز

اداره فدرال حمایت از حقوق مصرف کننده در روسیه اعلام کرد: نتایج مرحله اول و دوم آزمایش های بالینی واکسن «اپی واک کرونا»، اثربخشی ۱۰۰ درصدی این واکسن را نشان می دهد. دفتر اطلاع رسانی این مرکز روز سه شنبه با اشاره به اینکه وجود آنتی بادی های ویروس کرونا در فرد عاملی نیست که وی را از دریافت این واکسن منع کند، بیان کرد: واکسن «اپی واک کرونا» سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند.

کد خبر: ۸۰۳۱۷
۲۱:۰۸ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز - به گزارش  آرتی، اداره فدرال حمایت از حقوق مصرف کننده در روسیه اعلام کرد: نتایج مرحله اول و دوم آزمایش های بالینی واکسن «اپی واک کرونا»، اثربخشی ۱۰۰ درصدی این واکسن را نشان می دهد.

دفتر اطلاع رسانی این مرکز روز سه شنبه با اشاره به اینکه وجود آنتی بادی های ویروس کرونا در فرد عاملی نیست که وی را از دریافت این واکسن منع کند، بیان کرد: واکسن «اپی واک کرونا» سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند.

این دفتر افزود: واکسیناسیون با این واکسن که توسط مرکز علمی ویکتور در شهر نووسیبیرسک تولید شده و اکتبر گذشته ثبت رسمی شد، مستلزم دریافت دو دوز از آن همراه با رعایت فاصله زمانی دو تا سه هفته است.

وکسن مذکور که دومین واکسن ضد کرونا در روسیه به شمار می رود، در حال حاضر مرحله سوم آزمایش های بالینی را سپری می کند که با حضور چهل هزار داوطلب در حال انجام است و این تعداد شامل افراد بالای ۶۰ سال و بیماران زمینه ای نیز می شود.

اسپوتنیک وی اولین واکسن ضد کرونای روسیه بود که توسط مرکز گامالیای این کشور ساخته شد و آگوست گذشته توسط وزارت بهداشت این کشور ثبت رسمی شد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: