در اقدامی که نشان دهنده میزان اضطراب و نگرانی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و رژیم صهیونیستی از سقوط دولت دونالد ترامپ و روی کار آمدن جو بایدن است، طرف‌هایی که خود را سازمان‌های پژوهش‌های بین‌المللی معرفی می‌کنند و با رژیم صهیونیستی ارتباط دارند برای به راه انداختن کمپین فشار علیه دموکرات‌ها جهت ترغیب دولت جدید آمریکا به تکمیل دستاوردهای دولت سابق در تعدادی از کشورها و تقویت آن از جمله لبنان بسیج شده‌اند.

کد خبر: ۸۰۳۰۵
۱۹:۲۱ - ۳۰ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

پورنوگرافی به مثابه افیون

پورنوگرافی به مثابه افیون

انتشار کلیپی از یک خواننده پاپ با بازی یک پورن استار بحث داغ این روزهای فضای مجازی و حقیقی است. گزارش حاضر اما به دنبال پاسخ به این سوال است که چرا تماشای پورنوگرافی در جامعه ایران در حال رواج...
دیدارنیوز - به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، از جمله این کمپین‌ها گزارشی از مرکز "دفاع از دموکراسی" بین ۱۵۲ صفحه در دو بخش است که به لبنان و حزب‌الله اختصاص داده و در آن درباره تعامل دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا طی سال‌های گذشته با این پرونده قبل از ارائه پیشنهاداتی درباره افزایش فشار و عدم جدایی بین دولت لبنان و حزب‌الله صحبت شده است.

توجه به پرونده لبنان با این حجم در این گزارش عجیب نیست به ویژه اینکه طرفی که این کمپین را برعهده دارد یعنی مرکز دفاع از دموکراسی زاییده سازمان آیپک است که رهبری لابی صهیونیستی در آمریکا را برعهده دارد و وابسته وزارت امور استراتژیک رژیم صهیونیستی است و معمولا پژوهش‌هایش بر مسائل خاورمیانه متمرکز است. این مرکز همچنین رابطه مستحکمی با یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا دارد.

درباره لبنان در این گزارش چند پیشنهاد به دولت جدید آمریکا شده که همگی آن در راستای جنگ علیه حزب‌الله لبنان است. از جمله این پیشنهادات این موارد هستند:

_عدم تعامل با هر دولتی که شامل حزب‌الله باشد یا از آن تأثیر بپذیرد.
_افزایش فشار بر حزب‌الله صرف نظر از فروپاشی مالی یا وجود طرح‌های دیپلماتیک منطقه‌ای.
_اعمال تحریم‌های جدید نه فقط بر شخصیت‌های حزب‌الله بلکه سیاستمداران دیگر.
_ادامه فشار بر اتحادیه اروپا برای تروریستی خواندن حزب‌الله و عدم صدور مجوز کار در اروپا برای اعضا و رهبران حزب.
_عدم ارائه هرگونه کمک برای بازسازی در سایه نظام سیاسی طایفه‌ای کنونی که حزب‌الله بر آن سلطه دارد.
از جمله پیشنهادات نیز این موارد هستند:

_تعلیق تمام کمک‌ها به ارتش لبنان به دلیل همکاری با حزب‌الله و شکست آن در اتخاذ هرگونه اقداماتی علیه تأسیسات موشکی یا انبارهای سلاح در مناطق غیرنظامی و مجازات مسؤولان سیاسی و امنیتی که در سرپوش گذاشتن بر فعالیت‌های نظامی حزب‌الله در مناطق غیرنظامی دست دارند.

_عدم تمدید فعالیت یونیفل(نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان) که قادر به انجام مأموریت‌های خود در سایه سیطره حزب‌الله نیستند.

_واشنگتن باید مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی را به دلیل موضع تند لبنان متوقف و اعلام کند که مزارع شبعا جزو لبنان نیست بلکه بخشی از ارتفاعات جولان است که تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی است!

از سوی دیگر، در این گزارش پیشنهاد شده که نظام بانکی لبنان به شکل وسیع‌تری مورد هدف قرار گیرد. بانک مرکزی بخشی از مشکل است و استراتژی آمریکا باید شامل تمام بخش‌ها باشد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۱
Hossein
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
1
0
فککر کنم اگه ته جنگهای اعراب با اسرائیل را بگیریم به یک نکته بیشتر نمیرسیم و آن خیانت امارات به اعراب باشد که باعث شکست اعراب شده است . به نظر من امارات را به راحتی به دلیل بزدل بودن سردمدارانش میتوان فتح کرد . اگر روزی به قدرت برسم پرچم ایران را ابتدا در امارات به احتزار در خواهم آورد.