جرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی در منطقه ۱۲ پایتخت:

چهار کوچه با ۲۰۰ پلاک در محله دروازه شمیران منطقه ۱۲ به عنوان پایلوت برای اجرای فاز اولیه پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی که شامل تسهیل‌گری و ترویج‌گری است، انتخاب شدند.

کد خبر: ۸۰۲۹۸
۱۶:۰۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم هولناک ۱۳۹۹ و امید‌ها به ۱۴۰۰

تورم نقطه‌ای و ماهانه بهمن تکان دهنده بود. شاهد فوران تورمی، صف‌های پرتعداد برای خرید اقلام اساسی است. با این حال برخی از سناریو‌های احتمالی ۱۴۰۰ می‌گوید می‌توان به تعدیل تورم امیدوار بود.
 علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه 12 ضمن اعلام این خبر با استناد به دستور شهردار تهران در مورد الزام همگانی به همکاری، هم‌افزایی و مشارکت در اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی گفت: به‌طور قطع هرگونه برنامه‌ریزی در اجرای طرحی با این موضوع که سبب افزایش سلامت و کیفیت زندگی، همدلی، کرامت انسانی و رشد فضایل اخلاقی بین شهروندان می‌شود، شوق‌برانگیز و تحسین‌برانگیز است و شهرداری تهران این توفیق را دارد که در چنین برنامه‌هایی همسو با شهروندان، پا به میدان عمل گذارد.

او با تأکید بر ضرورت توجه همگانی به احقاق مواد مندرج در منشور حقوق شهروندی ادامه داد: مطابق مواد این منشور، شهروندان حق دارند از محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و دینی و تعالی معنوی برخوردار شوند و حفظ حق همسایگی از مهم‌ترین بستر‌های مهیاشدن چنین محیطی برای شهروندان است که ایرانی‌ها بر اساس تعالیم دینی و آموزه‌های سنتی خود، همواره همسایه داری را از ارزش‌های واجب زندگی خود برشمرده‌اند.

او، حفظ این سنت‌ها را در منطقه مرکزی تهران، یکی از ارزشمندترین ویژگی‌های این منطقه معرفی کرد و گفت: پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی که با برنامه‌هایی در چهار مرحله ترویجی، پایدارسازی رفتار، سیاستی و تبلیغاتی بناست به مرحله اجرا درآید، اکنون در مرحله ترویج‌گری در محله دروازه شمیران منطقه ۱۲ به عنوان محله پایلوت به اجرا درآمده که طی آن ۴ کوچه که شامل ۲۰۰ پلاک است، توسط اداره آموزش‌های شهروندی این منطقه به این منظور انتخاب شده‌اند.

شهردار منطقه 12با بیان اینکه شهر بدون کار مشارکتی با مردم عملاً اداره نمی‌شود، بیان کرد: این به آن معناست که اگر هم در کاری موفقیتی حاصل می‌شود، به‌طور قطع با مشارکت مردم بوده و اگر واقعاً اسم خود را مدیر شهری می‌گذاریم و شعارمان «تهران؛ شهری برای همه» است، باید مسؤولان مستقیم شهر و ساکنان و شهروندان آن به دنبال ایجاد این مشارکت باشند.

وی تشریح کرد: در پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی، همسو با آموزش و ارتقای مشارکت‌های شهروندی به حوزه بهبود رفتار همسایگی و افزایش تعامل همسایگان، تغییر رفتار و کاهش مشکلات آپارتمان‌نشینی به منظور تعامل بیشتر آپارتمان‌نشینان، تغییر رفتار، مدیریت پسماند؛ شامل کاهش پسماند، اصلاح الگوی خرید و مصرف افزایش تفکیک پسماند، افزایش استفاده از پسماند توجه شده است.

گفتنی است پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی در مناطق ۲۲ گانه تهران در سه محور قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت و محیط زیست و کاهش پسماند از اول دی ماه ۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ برگزار می‌شود تا به بسترسازی در زمینه ارتقای این فرهنگ کمک کند.
 
منبع: روابط عمومی منطقه 12
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: