سفارت آمریکا در بغداد درباره انفجار‌های شب گذشته در منطقه «جرف الصخر» در شمال استان بابل عراق بیانیه‌ای صادر کرد.

کد خبر: ۸۰۲۹۰
۱۵:۰۰ - ۳۰ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

بیانیه سفارت آمریکا در بغداد درباره انفجار‌های منطقه جرف الصخر

 

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه خبری «ناس» عراق، دفتر اطلاع رسانی سفارت آمریکا در بغداد امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد: ما وجود گزارش‌هایی درباره احتمال وقوع انفجار‌هایی در نزدیکی جرف الصخر را ملاحظه می‌کنیم.

این بیانیه افزود: می‌توانیم تأیید کنیم که هیچ پرسنل یا یگان (نظامی) آمریکایی در نزدیکی جرف الصخر وجود ندارد و آمریکا در این حادثه ادعایی دست نداشته است.

برخی منابع خبری در داخل و خارج از عراق پیش از این از وقوع انفجار‌هایی در مواضع یگان‌های امنیتی عراق در منطقه جرف الصخر و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیرو‌ها در جریان آن خبر داده بودند.

برخی از منابع خبری نیز علت انفجار‌ها را به خاطر حملات هوایی دانسته بودند.

درپی انتشار این خبرها، ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای وقوع حملات به یگان‌های امنیتی در منطقه جرف الصخر در استان بابل این کشور را تکذیب و اعلام کرد که انفجار‌ها ناشی از حمله داعش به دکل‌های انتقال برق در شمال این استان بود.

این ستاد اعلام کرد: برخی از دکل‌های انتقال برق در منطقه البهبهانی در شمال استان بابل هدف حمله و تخریب از سوی باند‌های تروریستی داعش قرار گرفت، اما برخی آن را حمله هواپیما‌های جنگی تفسیر کردند.

این ستاد "از رسانه‌ها و کاربران خواست تا در انتقال اطلاعات دقت داشته باشند و از پخش شایعات با هدف تلاش برای ایجاد سردرگمی در افکار عمومی خودداری کنند ".
 
منبع: ایرنا
برچسب ها: امریکا عراق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: