تیتر امروز

غنی‌سازی ۶۰ درصدی روی میز مذاکرات وین
گفت‌وگوی دیدار با امیرعلی ابوالفتح در مورد مذاکرات وین

غنی‌سازی ۶۰ درصدی روی میز مذاکرات وین

در وین چه خبر است؟ آیا مذاکرات به احیای برجام می‌انجامد؟ مذاکرات به صورت رسمی و غیر رسمی در وین هنوز ادامه دارد و باید منتظر اخبار این مذاکرات بود. امیرعلی ابولفتح معتقد است که غنی‌سازی ۶۰ درصدی...

واردات بنزین روسیه در پی پایان ممنوعیت چهار ماهه واردات فرآورده های نفتی پالایش شده، در نوامبر نسبت به اکتبر هشت برابر افزایش یافت.

کد خبر: ۸۰۲۵۳
۱۲:۱۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز - پس از ریزش قیمت نفت و فروپاشی تقاضا در نتیجه شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، دولت روسیه در فاصله ژوئن تا اکتبر واردات فرآورده های نفتی پالایش شده شامل بنزین، دیزل و سوخت جت را ممنوع کرد تا از صنعت پالایش خود در برابر واردات ارزان حمایت کند. دولت روسیه در آن زمان در فرمانی اعلام کرده بود ممنوعیت واردات بنزین، دیزل، سوخت جت و گازوئیل اجرایی شد تا امنیت انرژی فدراسیون روسیه و ثبات بازار داخلی سوخت تضمین شود.

روسیه از اوایل آوریل که قیمت نفت سقوط کرده و باعث ارزانتر شدن فرآورده های نفتی خارج از روسیه شده بود، سرگرم بررسی چنین اقدامی بود. با این حال در روسیه قیمت سوختها به دلیل ماهیت مقررات این کشور تغییر چندانی پیدا نکرد.
الکساندر نواک، وزیر انرژی سابق و معاون نخست وزیر روسیه در اواخر آوریل اظهار کرده بود تقاضا برای فرآورده های نفتی در جایگاههای سوخت روسیه به دلیل قرنطینه در بهار ۴۰ تا ۵۰ درصد سقوط کرد.

تولید بنزین در پالایشگاههای نفت روسیه در ماه مه که این کشور تولیدش را در راستای توافق جدید محدودیت عرضه اوپک پلاس محدود کرد و همچنین به دلیل تقاضای کمتر برای سوخت در دوران قرنطینه، به پایینترین سطح در ۱۵ سال اخیر کاهش یافت.

انجمن فروشندگان سوخت مستقل روسیه در ژوئن اعلام کرده بود بازار تا شش ماه دیگر نباید منتظر بازگشت تقاضا به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا باشد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پس از این که ممنوعیت واردات سوخت در اول اکتبر پایان پذیرفت، واردات در نوامبر نسبت به اکتبر از نظر حجمی هشت برابر و از نظر ارزش هفت برابر افزایش یافت. طبق آمار سرویس گمرک فدرال روسیه، ارزش واردات بنزین در نوامبر ۴.۹ میلیارد دلار بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: