تیتر امروز

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!
دیدار در گفتگو با رئیس انستیتو پاستور گزارش می‌دهد

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!

روحانی دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن کرونا باز گذاشته است؛ اما علیرضا بیگلری، ییس انیستیو پاستور در این باره می‌گوید: اصلا واکسنی در دنیا وجود ندارد که بخش خصوصی بتواند آن را بخرد!
مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...

واردات بنزین روسیه در پی پایان ممنوعیت چهار ماهه واردات فرآورده های نفتی پالایش شده، در نوامبر نسبت به اکتبر هشت برابر افزایش یافت.

کد خبر: ۸۰۲۵۳
۱۲:۱۵ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
دیدارنیوز - پس از ریزش قیمت نفت و فروپاشی تقاضا در نتیجه شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، دولت روسیه در فاصله ژوئن تا اکتبر واردات فرآورده های نفتی پالایش شده شامل بنزین، دیزل و سوخت جت را ممنوع کرد تا از صنعت پالایش خود در برابر واردات ارزان حمایت کند. دولت روسیه در آن زمان در فرمانی اعلام کرده بود ممنوعیت واردات بنزین، دیزل، سوخت جت و گازوئیل اجرایی شد تا امنیت انرژی فدراسیون روسیه و ثبات بازار داخلی سوخت تضمین شود.

روسیه از اوایل آوریل که قیمت نفت سقوط کرده و باعث ارزانتر شدن فرآورده های نفتی خارج از روسیه شده بود، سرگرم بررسی چنین اقدامی بود. با این حال در روسیه قیمت سوختها به دلیل ماهیت مقررات این کشور تغییر چندانی پیدا نکرد.
الکساندر نواک، وزیر انرژی سابق و معاون نخست وزیر روسیه در اواخر آوریل اظهار کرده بود تقاضا برای فرآورده های نفتی در جایگاههای سوخت روسیه به دلیل قرنطینه در بهار ۴۰ تا ۵۰ درصد سقوط کرد.

تولید بنزین در پالایشگاههای نفت روسیه در ماه مه که این کشور تولیدش را در راستای توافق جدید محدودیت عرضه اوپک پلاس محدود کرد و همچنین به دلیل تقاضای کمتر برای سوخت در دوران قرنطینه، به پایینترین سطح در ۱۵ سال اخیر کاهش یافت.

انجمن فروشندگان سوخت مستقل روسیه در ژوئن اعلام کرده بود بازار تا شش ماه دیگر نباید منتظر بازگشت تقاضا به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا باشد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پس از این که ممنوعیت واردات سوخت در اول اکتبر پایان پذیرفت، واردات در نوامبر نسبت به اکتبر از نظر حجمی هشت برابر و از نظر ارزش هفت برابر افزایش یافت. طبق آمار سرویس گمرک فدرال روسیه، ارزش واردات بنزین در نوامبر ۴.۹ میلیارد دلار بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: