یک دیپلمات سابق فرانسوی با انتقاد از کارزار "فشار حداکثری" آمریکا علیه کشورمان، خواستار احیای توافق هسته ای شد.

کد خبر: ۸۰۱۱۶
۱۵:۳۴ - ۲۸ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
دیدارنیوز - ژرار آرو سفیر پیشین فرانسه در آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا درقبال ایران پرداخت و آن را شکست خورده توصیف کرد.

باوجود تاکید همیشگی ایران مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای اش، وی در پیام خود نوشت: اروپایی ها همواره تاکید کرده اند که تضعیف برجام ما را به گزینه جایگزین باز خواهد گرداند.

ژرار آرو ادامه داد: شکست کامل به اصطلاح "فشار حداکثری " (علیه ایران) ما را هر چه بیشتر و بیشتر به این لحظه نزدیک می کند.

این دیپلمات سابق فرانسوی در ادامه زیاده خواهی های پاریس در رابطه با برجام، نوشت: بیائید برجام اصلاح شده را احیاء کنیم.

به گزارش ایسنا، وزیر امورخارجه فرانسه نیز در یک مصاحبه از سیاست های ترامپ درقبال کشورمان انتقاد کرد اما گفت که حتی در صورت بازگشت تهران و واشنگتن به برجام، این کار کافی نخواهد بود و باید گفت‌وگوهای سختی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی بالستیک ایران داشته باشیم.

این در حالی است که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده اند، برجام یک سند قطعی و امضا شده است و نیازی به مذاکره مجدد بر سر آن وجود ندارد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین ضمن تاکید بر اینکه بر سر برجام مذاکره مجدد نخواهد کرد، همواره موضع قانونی خود مبنی بر توسعه توان دفاعی- موشکی اش را یادآور شده و تاکید کرده است که برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: