مجلس نمایندگان آمریکا امروز، چهارشنبه جلسه بررسی تفهیم اتهام رئیس‌جمهوری این کشور درخصوص ترغیب به شورش و حمله به ساختمان کنگره در واشنگتن را آغاز کرد.

کد خبر: ۷۹۹۴۵
۲۰:۵۵ - ۲۴ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

هنوز روشن نیست که آیا ابراهیم رئیسی بخت خود را در میدان انتخابات سال ۱۴۰۰ خواهد آزمود یا نه. اما ستاره اقبال او وقتی درخشیدن می‌گیرد که اصولگرایان با نامزد اجماعی در صحنه حاضر شوند. امری که در...
دیدارنیوز - اسکای نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد، قرار است مجلس نمایندگان آمریکا قواعد خاص بررسی این موضوع را به رای بگذارد و اگر تصویب شد زمینه برای رای‌گیری بعدی یعنی بند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری در حال کناره‌گیری به اتهام ترغیب به حمله به ساختمان کنگره در واشنگتن هموار می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود رای‌گیری درباره لیست اتهام حدود ساعت ۱۵ به وقت آمریکا و ۲۰ به ساعت گرینویچ در مجلس نمایندگان آمریکا انجام گیرد.

نانسی پلوسی، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا نیز در شبکه‌های اجتماعی نوشت: دونالد ترامپ خطری بر آمریکا و ملت این کشور است و سوگندی که اعضای کنگره خورده‌اند آنها را ملزم می‌کند به حمایت از قانون اساسی پرداخته و از آن دفاع کنند و این ماموریت ما در این لحظه ناراحت کننده است. ترامپ نقض بی‌سابقه‌ای در تاریخ کنگره مرتکب شده است.

پلوسی تاکید کرد، باید برای حذف این خطر علنی که همچنان زندگی و کشور ما را تهدید می‌کند، اقدام کنیم.منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: