تیتر امروز

با وجود تاکید قبلی بر پایان مهلت ارسال نسخه نهایی فیلم‌های حشنواره فجر در بیستم دی‌ماه این تاریخ چند روز براساس ترافیک در استودیو‌ها تمدید شد و داوری آثار از دوشنبه ۲۲ دی آغاز می‌شود.

کد خبر: ۷۹۶۹۸
۱۳:۲۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۹
فیلم‌های جشنواره فجر از فردا داوری می‌شوند
 
دیدارنیوز - روابط عمومی سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: با پایان مهلت ارائه نسخه نهایی فیلم‌ها، داوری فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) از روز دوشنبه ۲۲ دی آغاز می‌شود.

در این خبر تاکید شده است: تا پایان روز گذشته (شنبه ۲۰ دی) بر اساس مهلت از پیش اعلام شده، نسخه نهایی بخش عمده‌ای از فیلم‌های واجد شرایط شرکت در این دوره جشنواره به دبیرخانه جشنواره ارائه شد. بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره کار هیأت داوران متشکل از محمد احسانی، ساره بیات، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی از صبح فردا دوشنبه ۲۲ دی آغاز خواهد شد.

دبیرخانه جشنواره همچنین اعلام کرد: تعدادی از فیلم‌های واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم با وجود آماده بودن، به دلیل حجم بالای ترافیک استودیو‌های فنی موفق به تهیه نسخه DCP در مهلت مقرر نشدند و با مجوز دبیر جشنواره، به صاحبان این فیلم‌ها استثنائا چند روز وقت داده شد تا بتوانند نسخه نهایی فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره برسانند و فیلم‌شان در فهرست نمایش آثار برای داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر قرار گیرد.

پیش‌تر گفته شده بود که از میان ۱۱۰ فیلم متقاضی جشنواره، بیش از نیمی از آن‌ها شرایط با قوانین جشنواره هماهنگی ندارند و امکان شرکت در این رویداد را ندارند. همچنین قرار است اسامی آثاری که داوری می‌شوند بعد از تکمیل شدن نسخه نهایی DCP فیلم‌ها اعلام می‌شود.

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بهمن ۹۹ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» برگزار می‌شود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: