تیتر امروز

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

کیفیت هوای پایتخت امروز - بیستم دی- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۴۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان قرار گرفت.

کد خبر: ۷۹۵۶۵
۰۹:۴۶ - ۲۰ دی ۱۳۹۹

بیماران قلبی و ریوی تهران از خانه خارج نشوند

 

دیدارنیوز ـ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۹، ازن با شاخص ۱۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۵ و منواکسید کربن با شاخص ۳۱ بوده است.

ایستگاه پونک در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۱۰۱، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۱۰ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۱۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

ایستگاه سوهانک منطقه ۱ ناسالم برای همه گروه‌ها

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۷۶، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۷۳ و پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۶۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند و جزو مناطق ناسالم برای همه گرو‌ها به ثبت رسیده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۹ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۸۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۹ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: