تیتر امروز

"نیکی هیلی"، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل که معمولاً از او به عنوان رقیب احتمالی جمهوری‌خواه ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نام برده می‌شود، جزو آخرین افراد این حزب است که اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را که باعث تحریک هواداران به انجام حمله خشونت‌آمیز به کنگره شد، تقبیح کرد.

کد خبر: ۷۹۵۶۴
۰۹:۴۵ - ۲۰ دی ۱۳۹۹

نیکی هیلی: تحریک جمعیت برای شورش از سوی ترامپ

 

دیدارنیوز ـ به نقل از آسوشیتدپرس، هیلی روز سه‌شنبه طی سخنرانی در نشست زمستانه کمیته ملی جمهوری‌خواه، اظهار کرد: گفته‌های او به شدت اشتباه بود. اعمال دونالد ترامپ از بعد روز انتخابات، با بی‌رحمی از سوی تاریخ مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

وی این اعمال را به خاطر اثری که بر روی میراث دولت ترامپ می‌گذارد، "عمیقاً نااُمیدکننده" خواند.

هیلی گفت: واقعاً شرم‌آور است، زیرا من کسی هستم که معتقد است کشورمان دستاورد‌های واقعاً فوق‌العاده‌ای طی ۴ سال اخیر داشته است.

وی به خروج از توافق هسته‌ای با ایران و تأیید ۳ قاضی دیوان عالی اشاره کرد.

اظهارات او، گواه دیگری بر تعادلی است که هیلی از زمان استعفا به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی در ۲۰۱۶ برای پیوستن به کابینه ترامپ، حفظ کرده است. وی طی ۲ سال حضور خود در سازمان ملل، در راهی گام برداشت که در آن علیه ترامپ صحبت می‌کرد، اما مستقیماً خشم او را برانگیخته نمی‌کرد. وی در سال ۲۰۱۸ با شرایط خود سمتش را ترک کرد که امری نادر در موج آشفتگی کارکنان بود.

هیلی در حال حاضر پس از برگشتن به کارولینای جنوبی، در مواقعی سعی داشته از ترامپ فاصله بگیرد. وی معمولاً در طیفی از موضوعات و مبارزات برای دیگر جمهوری‌خواهان اظهارنظر می‌کند و اخیراً در دور دوم انتخابات سنای آمریکا در ایالت جورجیا هم همین کار را انجام داد.

جمهوری‌خواهان از پیش‌تر هم با آینده حزب در پی دوره پرآشوب ترامپ، دست و پنجه نرم می‌کردند؛ اما بعد از این هفته، هیلی به تکرار اظهارات افرادی نظیر سناتور "لیندسی گراهام"، یکی دیگر از اهالی کارولینای جنوبی پرداخت که روز پنجشنبه غوغای به وجود آمده در آمریکا پس از حمله هواداران ترامپ به کنگره را "زخم ناشی از خودزنی" خواند.

هیلی خاطرنشان کرد: اگر ما حزب مسئولیت شخصی هستیم، باید مسئولیت شخصی را به عهده بگیریم. باید از دشمن کردن مردم آمریکا با همدیگر دست برداریم و این حزب جمهوری‌خواه است که باید مسیر را رهبری کند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: