تیتر امروز

شبکه سی. بی. اس مدعی شد که کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی نیویورک یک پیام صوتی هشداری تهدید آمیز مبنی بر مورد هدف قرار گرفتن کاخ کنگره آمریکا در انتقام از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی دریافت کرده است.

کد خبر: ۷۹۳۹۷
۱۰:۳۹ - ۱۷ دی ۱۳۹۹

سی. بی. اس ادعا کرد: دریافت پیامی تهدیدآمیز از سوی نیویورک برای انتقام از ترور سردار سلیمانی

 

دیدارنیوز ـ شبکه سی. بی. اس مدعی شد کنترل کنندگان ترافیک هوایی در نیویورک در پیامی صوتی که توسط این شبکه نیز ملاحظه شده است، یک تهدید مبنی بر این را شنیده اند که «ما یک هواپیما را روز چهارشنبه داخل ساختمان کنگره می‌فرستیم، انتقام سلیمانی گرفته خواهد شد».

سی. بی. اس در ادامه مطرح می‌کند: مشخص نیست چه کسی این پیام تهدیدآمیز را فرستاده است. در حالی که دولت آمریکا باور ندارد که این پیام حمله موثق باشد، این اتفاق به عنوان رخنه به فرکانس‌های هوایی مورد تحقیق قرار گرفته است.

منابع آگاه به شبکه سی. بی. اس گفته اند که به پنتاگون و دیگر نهاد‌ها در روز سه شنبه درباره این ضبط صدای دیجیتالی توضیحاتی داده شده است. این منابع همچنین گفتند که بر این عقیده اند این تهدید برای مورد هدف قرار دادن ساختمان کنگره آمریکا در همان روزی که کنگره قرار است نتایج کالج‌های الکترال را شمارش کند، طراحی شده است.

این شبکه ادامه داد که این اقدام متجاوزانه به دلیل تاثیری که ممکن است بر دستوراتی که خلبانان درباره چگونگی و محل پرواز هواپیما‌ها دریافت می‌کنند، نگران کننده باشد.

منابع آگاه به سی. بی. اس گفتند که روز سه شنبه پیامی به کنترل کنندگان ترافیک هوایی فرستاده شده است که به آن‌ها یادآور می‌شود هر تهدید یا هواپیمایی که از مسیر پروازش منحرف شود باید فورا گزارش شود.

سی. بی. اس افزود که اف. بی. آی توضیحی در این باره نداد، اما گفت که «تمامی تهدید‌های خشونت بار علیه امنیت جمعی را جدی می‌گیرد».

بر اساس این گزارش، ادعای سی. بی. اس در پی این مطرح می‌شود که یک سال از ترور سردار شهید سلیمانی در فرودگاه بغداد طی حمله‌ای پهپادی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا می‌گذرد.

سردار شهید سلیمانی در دی ماه سال گذشته به شهادت رسید. سپاه پاسداران ایران چند روز پس از شهادت او در راستای عملی کردن وعده انتقام سخت، پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق را موشک باران کرد.

مقامات مرتبط در ایران در پاسخ به پیگیری درباره این ادعا اعلام کردند که در حال بررسی هستند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: