تیتر امروز

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روند برگزاری امتحانات نوبت اول در مدارس غیردولتی گفت: اجبار دانش آموز برای حضور در مدرسه، خلاف ضوابط تعیین شده، تخلف محسوب می‌شود و اولیاء می‌توانند شکایت خود را در منطقه و استان مطرح کنند و یا در سامانه مشارکت‌ها ثبت شکایت انجام دهند؛ ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.

کد خبر: ۷۹۳۹۵
۱۰:۱۶ - ۱۷ دی ۱۳۹۹

وضعیت برگزاری امتحانات دیماه در مدارس غیردولتی/ اجبار حضور دانش آموز در مدرسه، تخلف است

 

دیدارنیوز ـ سعید صالح درباره وضعیت برگزاری امتحانات مدارس غیردولتی و گلایه برخی خانواده‌ها مبنی بر اجبار به حضور فرزندشان در مدرسه برای امتحان حضوری اظهار کرد: برگزاری امتحانات مدارس غیردولتی مانند همه مدارس دیگر کشور و تابع ضوابطی است که مجموعه معاونت‌های آموزشی و مرکز سنجش آموزش و پرورش اعلام می‌کنند و تفاوتی در حضور یا عدم حضور دانش آموزان مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد.

وی افزود: اجبار دانش آموز برای حضور، خلاف ضوابط تعیین شده، تخلف محسوب می‌شود و اولیا می‌توانند شکایت خود را در منطقه و استان مطرح کنند و یا در سامانه مشارکت‌ها ثبت شکایت انجام دهند، ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تا کنون گزارشی مبنی بر اجبار حضور که منجر به تشکیل پرونده شده باشد به دست ما نرسیده است گفت: این موارد معمولا در مناطق و استان‌ها رسیدگی می‌شود و اگر مشکلی باشد در قالب تذکر یا حضور بازرس منطقه در مدرسه موضوع پیگیری می‌شود.

صالح افزود: به طور کلی اگر تخلفی در مدرسه اتفاق افتاده باشد و مطابق ماده ۳۵ قانون مستحق این باشد که رایی صادر شود، شورای نظارت منطقه و استان رسیدگی و رای صادر می‌کنند. این رای قابل اجراست مگر آنکه اعتراض شود که در این صورت در شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی در این باره تصمیم گیری یا تجدید نظر می‌شود.

وی درباره استفاده از سامانه‌های دیگر به غیر از شبکه شاد نیز گفت: بخشنامه‌ای از سوی وزارتخانه در این باره ارسال شده است؛ که مدارس غیردولتی برای فعالیت‌های آموزشی می‌توانند با هماهنگی آموزش و پرورش از سایر پلتفرم‌ها در کنار سامانه شاد استفاده کنند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: