تیتر امروز

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال از طلب ۷ میلیون یورویی ایران از فیفا خبر داد.

کد خبر: ۷۹۲۶۲
۱۲:۴۵ - ۱۵ دی ۱۳۹۹

طلب ۷ میلیون یورویی فوتبال ایران از فیفا

 

دیدارنیوز ـ به گزارش صدا و سیما؛ صفی‌الله فغانپور در برنامه صبحگاهی شبکه سوم سیما، گفت: ما از فیفا طلب داریم که این رقم معادل ۷ میلیون یورو است، البته پولی که نزد فیفا است مربوط به باشگاه‌ها نیست، چون فدراسیون فوتبال تعهدی نسبت به باشگاه‌ها ندارد و موضوع باشگاه‌ها از طریق سازمان لیگ پیگیری می‌شود، فیفا در هر مقطعی پولی را به فدراسیون‌ها اختصاص می‌دهد، مثلا بابت کرونا بودجه‌ای را در اختیار تمامی فدراسیون‌ها قرار داد.

فغانپور افزود: دبیرکل فیفا در نامه‌ای به ما گفت، با توجه به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، هرگونه پرداخت به ایران متوقف شده است و این اتفاق زمانی افتاد که باید مطالبات ویلموتس را پرداخت می‌کردیم.

وی افزود: برای گرفتن مطالبات از فیفا به وزارت ورزش نامه زدیم، آن‌ها هم به وزارت تعاون نامه نوشتند و از این طریق با شستا برای پرداخت مطالبات ویلموتس ۲ میلیون یورو قرض گرفتیم، بعد از اینکه آقای جهانگیری معاون رئیس جمهور دخالت کردند این مقررات ایجاد شد که ما پول را به حساب ویلموتس در ترکیه واریز کنیم البته ویلموتس به دلیل تحریم‌ها هنوز نتوانسته این پول را دریافت کند و فقط ۱۷۵ هزار یورو از این حساب برداشت شده و بقیه پول در حساب باقی مانده است.
 

فغانپور با بیان اینکه شستا روی چک بدون امضای رئیس فدراسیون اقدام کرده است، افزود: تا الان رقمی حدود ۱۶ میلیارد تومان به این شرکت پرداخت شده و پولی هم به ما پس داده نشده است و اگر دوستان قبول نداشتند که پول را به صورت ریالی دریافت کنند باید پول را به ما پس می‌دادند.

رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال در پایان، گفت: بعد از صدور حکم مبلغ ۶۸ میلیارد تومان کارشناسی کردند و ما هم به این موضوع اعتراض کردیم، ولی باید بابت این اعتراض ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کردیم که این اتفاق نیفتاد. در ادامه تقاضای فرجام خواهی کردیم که هزینه دادرسی چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان است که معلوم نیست بتوانیم این رقم را پرداخت کنیم.
 
منبع: الف
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: