بازی حساس و جذاب استقلال و گل‌گهر سیرجان در هفته نهم در ورزشگاه گل‌گهر برگزار می‌شود و برخورد محمود فکری با امیر قلعه‌نویی و البته برخی بازیکنان سابق استقلال تماشایی خواهد بود.

کد خبر: ۷۹۰۲۴
۱۶:۴۹ - ۱۰ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟
دیدار آدینه ۳۲

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟

آن چه در ۴ سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ رخ داد، عجیب، خنده‌دار، بهت‌آور، مشمئزکننده، فاجعه‌بار و ... بود. این مرد سیمای آمریکا و جهان را عوض کرد و زیان‌هایی به بار آورد که قابل جبران نیست.
فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی
سینما با چاشنی تفکر

فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

گزارش زنده؛ استقلال ۲ ـ گل‌گهر سیرجان صفر

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: بازی حساس و جذاب استقلال و گل‌گهر سیرجان در هفته نهم در ورزشگاه گل‌گهر برگزار می‌شود و برخورد محمود فکری با امیر قلعه‌نویی و البته برخی بازیکنان سابق استقلال تماشایی خواهد بود.

استقلال با ترکیب رشید مظاهری، حسین مردامند، محمد دانشگر، عارف غلامی، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، سید احمد موسوی، وریا غفوری، آرش رضاوند، ارسلان مطهری و مهدی قائدی به میدان رفته و تیم امیر قلعه‌نویی نیز با ترکیب علیرضا حقیقی، علیرضا علیزاده، سید علیرضا ابراهیمی، میلاد زکی‌پور، بهنام برزای، مهران گلزاری، احمدرضا زنده‌روح، علی‌اصغر عاشوری، سعید صادقی، گادوین منشا و یونس شاکری میزبان این بازی است.

بازی پرهیجان استقلال و گل‌گهر خیلی زود به گل منجر شد پیش از آن که حتی ایده‌های ذهنی دو مربی در زمین پیاده شود. در دقیقه 7 بازی پاس به عقب دفاع گل‌گهر به حقیقی رسید و او نیز در مواجهه با مهاجم استقلال مجبور به خطا شد و داور نیز بعد از مشورت با کمکش نقطه پناتلتی را نشان داد.

گل اول استقلال: وریا غفوری کاپیتان استقلال پشت ضربه پنالتی ایستاد و با شوت محکم دروازه حقیقی را باز کرد.

بازی دو تیم بعد از گل هنوز به حالت عادی بازنگشته بود که استقلال سفیدپوش باز هم روی دروازه تیم گل‌گهر هجوم برد. حرکت قایدی با ششوت او همراه بود که حقیقی آن را دفع کرد. 

گل دوم استقلال: باز هم حمله استقلال و این بار گلزنی قایدی. مهاجم تکنیکی استقلال پاس هم‌تیمی خود را در محوطه جریمه دریافت کرد و با یک مکث درست و یک شوت ویرانگر، دروازه حقیقی را باز کرد.

وریا غفوری باز هم با نفوذ سریع از سمت راست زمین و عبور از کنار علیرضا ابراهیمی، مدافع سیرجانی‌ها وارد محوطه جریمه گل‌گهر شد که پس از پاس در عرض او به مطهری، علیرضا حقیقیبا خروج از دروازه روی غفوری مرتکب خطای پنالتی شدکه مجددا داور پشت دروازه این برخورد را به محمدرضا اکبریان، داور وسط اعلام کرد تا او مثل پنالتی اول، چنین تصمیمی بگیرد.

وریا غفوری برخلاف پنالتی اول این بار پنالتی استقلال را هدر داد و شوت بغل پای او به سمت راست، از روی تیرک عمودی دروازه گل‌گهر راهی اوت شد.

گل‌گهر پس از این دقایق به خود آمد و حملاتی را روی دروازه استقلال انجام داد بلکه نتیجه را تغییر دهد. با این حال در چند فرصت به دست آمده برای آبی‌های سیرجان، این رشید مظاهری بود که مانع از گلزنی میزبان شد.

نیمه دوم مسابقه با کمی احتیاط آغاز شد اما گل‌گهر انگیزه و اشتهایش را برای گلزنی نشان دادو در دقیقه 49 بازی پاس کات‌بک برزای به صادقی رسید و شوت او دور از دسترس رشید مظاهری به تیر افقی دروازه برخورد کرد و گل نشد.

گل‌گهر همچنان به حملات خود ادامه داد و با ورود بازیکن تعویضی، آهنگ سریع‌تری پیدا کرد. همکاری گادوین منشا، یونس شاکری و بهنام برزای در یک سوم دفاعی استقلال، تیم میهمان را برای دقایقی به لاک دفاعی فرو برد.

در دقیقه 61 نیز فرشید باقری به جای ریگی به میدان آمد تا استقلال نیز تجدید قوا کند. در دقیقه 66 بازی گادوین منشا که برای گلزنی بیتابی می کرد پشت ضربه ایستگاه قرار گرفت اما شوت او چندان زوری نداشت که رشید مظاهری را مغلوب کند.

در دقیقه 69 نیز حرکت یک‌تنه ارسلان مطهری به سوی دروازه گل‌گهر نتیجه‌ای نداشت و شوت او با فاصله زیادی به بیرون رفت.

همکاری بازیکنان سابقا استقلالی گل‌گهر در این مسابقه جالب توجه بود و همه آنها حتی میلاد زکی‌پور نیز برای رسیدن به دروازه استقلال بیقرار بودند. در دقیقه 72 نیز یکی دو بار کرنرهای گل‌گهر خطرناک شد که مظاهری باز هم مغلوب نشد.

در دقیقه 75 مسابقه محمود فکری دست به تعویض مهدی قایدی زد که در این بازی بالاخره پایش به گل باز شد و به جای او سبحان خاقانی وارد زمین شد.

گل اول گل‌گهر: در دقیقه 77 دانشگر در محوطه جریمه خطا کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. ابتدا منشا پشت ضربه ایستاد اما کادر فنی دستور داد زنده‌روح پنالتی را بزند و این ضربه به گل اول گل‌گهر تبدیل شد.

در دقیقه 82 بازی سانتر گادوین منشا روی خط شش قدم به یونس شاکری رسید که این بازیکن با ضربه سر هوایی فرصت را از دست داد. منشا دو دقیقه بعد یک شوت از راه دور را بیرون زد.

در دقیقه 87 ضربه کاشته استقلال منجر به یک خطای دیگر از مدافعان گل‌گهر شد اما باز هم استقلال در گلزنی ناموفق بود.

شتاب بازیکنان گل‌گهر در 5 دقیقه پایانی بازی بسیار بیشتر شد و حملات این تیم شدت یافت. در این دقایق بخت هم یار خط دفاعی استقلال بود که چند باری حملات میزبان توسط ابراهیمی و منشا نتیجه نداد. 

5 دقیقه وقت اضافه بازی نیز با تحرک بسیار دو تیم ادامه پیدا کرد و مصدومیت سبحان خاقانی در این دقایق، یک تعویض اجباری برای استقلال ایجاد کرد.

در دقیقه پایانی بازی فرصت استثنایی نصیب منشا شد که ضربه او را رشید مظاهری مهار کرد و یک گل حتمی را از میزبان گرفت. 

بازی دو تیم  در شرایطی به پایان رسید که دو دروازه‌بان سرنوشت مسابقه را رقم زدند. حقیقی با دو بار خطا باعث گلزنی استقلال شد و رشید مظاهری نیز حملات پی در پی گل‌گهر را ناکام گذاشت تا استقلال 3 امتیاز شیرین را به دست آورد و به صدر جدول بازگردد.

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: