آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۱ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۸۰ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۸۱ هزار و ۵۴۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

کد خبر: ۷۸۹۲۲
۱۰:۳۴ - ۰۹ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟
دیدار آدینه ۳۲

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟

آن چه در ۴ سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ رخ داد، عجیب، خنده‌دار، بهت‌آور، مشمئزکننده، فاجعه‌بار و ... بود. این مرد سیمای آمریکا و جهان را عوض کرد و زیان‌هایی به بار آورد که قابل جبران نیست.
فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی
سینما با چاشنی تفکر

فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۸۱.۶ میلیون مبتلا تاکنون
 
دیدارنیوز - بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۷ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۵۹۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۱۹.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۳۴۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۵ میلیون نفر اعلام شده است.
 

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۲ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۱ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۳ هزار، روسیه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۰ هزار و آرژانتین و کلمبیا نیز با بیش از ۴۲ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۹ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۶۲۴ مبتلا، ۳۴۳ هزار و ۱۸۲ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۷۹۷ مبتلا، ۱۴۸ هزار و ۱۹۰ قربانی
۳. برزیل: هفت میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۹۰ مبتلا، ۱۹۱ هزار و ۶۴۱ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۷۸ هزار و ۳۵ مبتلا، ۵۵ هزار و ۲۶۵ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۴۶ مبتلا، ۶۳ هزار و ۱۰۹ قربانی
۶. انگلیس: دو میلیون و ۳۲۹ هزار و ۷۳۰ مبتلا، ۷۱ هزار و ۱۰۹ قربانی
۷. ترکیه: دو میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۷۵ مبتلا، ۲۰ هزار و ۱۳۵ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۵۶ هزار و ۲۷۷ مبتلا، ۷۲ هزار و ۳۷۰ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۹۴ هزار و ۷۲ مبتلا، ۵۰ هزار و ۱۲۲ قربانی
۱۰. آلمان: یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۱۹۴ مبتلا، ۳۱ هزار و ۱۷۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا،آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: